Trafikte Sorumluluk Hareketi Tekerlekli Sandalye Uygulamasına Özel Ödül!

Trafikte Sorumluluk Hareketi’nin büyük ilgi gören Tekerlekli Sandalye Metro Özel Uygulaması, Açık Hava Reklamcıları Vakfı’nın düzenlediği A Awards Açık Hava Reklamları Yarışması’nda Kentsel Tasarım Özel Ödülü’ne layık görüldü

T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın koordinasyonunda, trafik ve taşıt güvenliği alanında çalışma yapan kurum ve kuruluşların işbirliğinde ve TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonlarının desteğiyle gerçekleştirilen Trafikte Sorumluluk Hareketi, üçüncü yılında aldığı iletişim ödüllerine bir yenisini daha ekledi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul Ulaşım A.Ş’nin katkılarıyla

Drive Dentsu Türkiye Reklam Ajansı tarafından geliştirilen Tekerlekli Sandalye Özel Metro Uygulaması, Açık Hava Reklamcıları Vakfı ARVAK tarafından düzenlenen A Awards Açık Hava Reklamları Yarışması’nda, Ambient kategorisinde Kentsel Tasarım Özel Ödülü’nün sahibi oldu. Trafikte Sorumluluk Hareketi’nin, metro yolcularının büyük ilgisini çeken uygulaması İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul Ulaşım A.Ş’nin de katkılarıyla ilk olarak geçen yıl 3-10 Aralık Engelliler Haftası’na özel olarak gerçekleştirildi.

4 trende, 16 vagonda

Taksim-Hacıosman hattında 4 trende 16 vagonda gerçekleştirilen uygulama ile koltuklar, tekerlekli sandalye görselleriyle giydirildi. Bu koltuklarda oturan yolcular, diğer yolcular tarafından tekerlekli sandalyede oturuyor gibi görüldü. Bilgilendirici metin olarak da “Trafik kazalarında her yıl yaklaşık 200 bin kişi yaralanıyor”, “Anlık dikkatsizliklerin sonuçları bir ömür sürebilir” ve “Trafikte her an, sorumlu davran” sloganı kullanıldı.

Üçüncü ödül oldu

9 Eylül tarihinde Rahmi Koç Müzesinde yapılan törende, ödülü TÜVTÜRK yetkilisi Mahmut Sipahi aldı. Trafikte Sorumluluk Hareketi’nin Roadshow etkinlikleri, 2010 yılında Doğrudan Pazarlama İletişimciler Derneği’nin “ Yılın En İyi Roadshow Ödülü”ne layık görülmüştü. “Kaza” adlı reklam filmi de 2011 yılında Kristal Elma kazanmıştı.

 

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir