TEKDER’de Bayrak Değişimi

TEKDER Teknik Elemanlar Derneği İstanbul Şubesi’nin Olağan Genel Kurulu 26 Haziran Cuma günü Feshane Uluslararası Fuar Kongre ve Kültür Merkezi’nde seçkin protokol ve geniş üye katılımı ile gerçekleştirildi. Genel Kurul akabinde ise üyeler Geleneksel TEKDER İftarında bir araya geldi.

Sunuculuğunu Yönetim Kurulu Üyeleri Lutfullah DUMAN ve Yasir VERİMLİ tarafından gerçekleştirilen Genel Kurul, 10. Dönem İstanbul İl Başkanı Hüseyin KURŞUN ve TEKDER Genel Başkanı Cemil TİRYAKİOĞLU’nun açılış konuşmaları ile başladı. Abdullah ÖZAY’ın başkanlığında önceki dönem TEKDER başkanları Emin BATUR, Hayrettin ŞAHİN ve Dr. Abdullah DEMİR’den oluşan divan heyetinin seçiminin ardından 10. Dönem yönetim ve denetim kurullarının faaliyetlerinin ve bütçesinin okunması ve ibrası ile devam etti. Daha sonra yeni dönem yönetim kurulu seçimine geçildi. Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Eski Dekan Yardımcısı ve Makine Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Metin GÜMÜŞ’ün başkanlığında oluşturulan tek liste divan heyetine sunuldu. Yapılan oylamada teklif edilen liste TEKDER İstanbul Şubesi 11. Dönem Yönetim ve Denetim Kurulu olarak seçildi. Seçildikten sonra bir teşekkür konuşması yapan Doç. Dr. Gümüş: “Hızla değişen ve yeniden şekillenen dünyamızda, tüm zorluklara ve engellemelere rağmen Ülkemiz önemli gelişmeler göstererek yenidünya düzeni içinde sesini yükseltmeye ve kural koyucular içerisinde yer almaya çalışmaktadır. Daha adil ve daha huzurlu bir dünya için Ülkemizin BÜYÜK TÜRKİYE olması yenidünya düzeninde layık olduğu yeri almasının çok önemli” olduğundan bahsetti. Bu ise öncelikle ileri teknolojiler olmak üzere her yönüyle daha çok gelişmiş bir TÜRKİYE ile mümkündür.” şeklinde sözlerine devam eden GÜMÜŞ görevi devreden eski başkan KURŞUN ve Yönetim Kurulu üyelerine yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür ederek plaket takdiminde bulundu.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı ile birlikte yürütülen “Uluslararası Öğrencilerin Mesleki Gelişimi” projesine katılan lisans ve lisansüstü seviyesindeki 500 uluslararası öğrenci adına yürütülen faaliyetlerde en yüksek performansı gösteren üç öğrenciye sertifikaları takdim edildikten sonra genel kurul sona erdi. Genel Kurula seçkin protokol davetlileri, altı yüz kadar TEKDER üyesi ve gönüllüleri katıldı.

Genel kurul sonrası program, TEKDER İstanbul’un geleneksel iftar organizasyonuyla devam etti.

 

TEKDER İstanbul Şubesi 11. Dönem Yönetim ve Denetim Kurulu Listesi:

3 yıllığına göreve gelen yeni yönetim ve denetim kurulu üyeleri şu isimlerden oluşuyor:

Yönetim Kurulu Asil: Doç. Dr. Metin GÜMÜŞ, Dr. Fatih Gündoğan, Dr. Ahmet Bağış, İbrahim Doğan SALMAN, Dr. Abdullah DEMİR, Muhammet Ali ÖZEKEN, Lutfullah DUMAN.

Yönetim Kurulu Yedek: Fatih KAFALI, Yunus EROL, Mahmut GENCER, Rasim BACACI, Yasir VERİMLİ, Asım OLGUN, Mustafa ŞAHİN, Mikail AKBULUT.

Denetim Kurulu Asil: Dr. Kerim ÇOLAK, Abdullah KARADAĞ, Selim KAYA.

Denetim Kurulu Yedek: Ahmet EĞRİ, Musa AYDINLI, Enes ALUÇ.

 

TEKDER Hakkında:

1987 yılında kurulan TEKDER, Türkiye Genelinde 30 şubesi ve 40 bin mimar, mühendis, tekniker ve teknisyen üyesiyle halen Türkiye’nin teknik alanda faaliyet gösteren en yaygın sivil toplum kuruluşudur.

 

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir