Haber Dünyası da Sosyalleşiyor: Hürriyet Sosyal

Teknoloji dünyasının baş döndürücü şekilde büyüyüşü devam ediyor. Sosyal ağların öne çıktığı bu teknolojik gelişim çağında ülkemizde yepyeni bir proje hayata geçiriyor. Haber dünyasını sosyal ağ platformu ile entegre bu sistemin adı “Hürriyet Sosyal”.

Hürriyet tarafından hayata konulan bu sistem ile kendi hesabınızda haber dünyasını özelleştirebiliyorsunuz. Dünyada ilk kez uygulamaya konulan bu sosyal ağ platformu “hurriyet.com.tr” alt tabanında kullanılıyor. Peki sosyal ağ sitesi neye yarıyor? Bu sistem sayesinde sisteme kayıt yaparken seçtiğiniz kategori haberlerini paylaşabiliyor, öne çıkarıyor hatta önde gelen sosyal ağlarda kendi hesabınızla yayınlayabiliyorsunuz. Olayı detaylıca anlatmak gerekirse Hurriyet.com.tr üzerinden sisteme giriş yapıyorsunuz. Üyelik yaptıktan sonra  sistem sizi Hürriyet Sosyal alanına yönlendirecek.  Daha sonra takip etmek istediğiniz haber kategorilerini seçiyorsunuz. Bu işlemi geçmek için en az 5 kategori seçmeniz lazım. Daha sonra sisteme kayıtlı kişiler arasından takip edeceğiniz kişileri seçebilirsiniz.  Bunların akabinde sistem sizi Hürriyet Sosyal sosyal ağına yönlendiriyor.

Hürriyet Sosyal üzerinde seçtiğiniz kategorilerden haberleri takip etmeye başlıyorsunuz. Bu haberlere yorum yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra ilgili haberi kendi yayın akışınızda paylaşabiliyorsunuz. Öne çıkarttığınız haberler ile Hurriyet.com.tr ana sayfasına yön verebiliyorsunuz. Tüm bunların yanı sıra facebook ve twitter hesaplarınızı hürriyet sosyal’e bağlayıp paylaştığınız haberleri anında ilgili hesaplarınıza gönderebiliyorsunuz. Yani aynı anda 3 ağda aktif paylaşımda bulunabiliyorsunuz. Hürriyet Sosyal içerisinde gezinirken sürekli güncellenen haberleri yayın akılı şekilde okurken aktif olmayan kategorileri tek tıkla aktif edebiliyor, arkadaşlarınızı ve haberleri etiketleyip paylaşabiliyorsunuz. Kısacası haber dünyası da sosyalleşiyor ve bu gelişimle birlikte anlık bilgilerden haberdar olmak daha aktif ve yeni güncel teknolojik yöntemle gerçekleşiyor.

 

İçerik: http://www.otokokpit.com/

Bir boomads advertorial içeriğidir.

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir