Türkiye’de Yönetici Olmak

H. Hüseyin YAYLA

Hüseyin Yayla Kimdir?

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

8 Cevaplar

 1. Gökhan dedi ki:

  Allah insanoğluna en büyük zenginliği vermiş, düşünebilmek… Ama kimse size düşünesiniz diye para ödemiyor. ne tuhaf değil mi?

 2. Hakan dedi ki:

  Patron, müdürü araba yıkarken görünce ” aferin, ne çalışkan müdürüm var ” dedi, canlı olarak şahit oldum :)

 3. Sona Küçükyan dedi ki:

  Yönetici olmadığıma ve olmayı da hiç istemediğime şimdi bir kez daha memnun oldum:))

 4. Eser Küçükoğlu dedi ki:

  Size sonuna kadar katılıyorum, sektörün çalışan-üreten değil, DÜŞÜNEN-ÜRETEN yöneticiye ihtiyacı var ve bu çok açık.
  Bence yöneticilik yapan patronlarında hem sahip oldukları firmalarının geleceği için hem de ellerinde bulundurdukları, zaman zaman kaçırmak istemedikleri personelin geleceği için iyi bir eğitim almaları gerekmektedir.
  Yöneticilik ayrı patronluk ayrı bir zanaattir…

 5. Ö. Fehmi Sayın dedi ki:

  Sevgili Hüseyin Kardeşim,
  Yazındaki yorumlar hem haklı, hem doğru hem de “anlaşılamamanın bir feryadı” olarak görünüyor. İçerisinde çok anlamlı şeyler saklı olduğunu görüyorum ama çok da fazla bir şey söylemek istemiyorum. Kısaca şunu ifade edeyim ki; senin mutsuzlar kervanına ben patronları da katayım.
  Patronlar mutsuz, yöneticiler mutsuz, çalışanlar mutsuz… Bu mutsuzluk üçgeni içinde nasıl olacakta “tüketiciler” demiyorum, “müşteriler” de demiyorum özellikle “özel müşterilerini” mutlu edip yönetecekler ve kaybetmeyecekler?
  Özel müşteriden kastım çok araç alan, çok ciro yapan karsız müşteriden bahsetmiyorum. Sizin sektörünüzde yetkili satıcılık faaliyetlerinin hepsinden sürekli faydalanıp çevresine sizi methedenlerden bahsediyorum. Kim bunun farkında, kim bunun için ne plan ve program yapıyor? vs. çok şey söyleyebilirim ama durup duruken de çok bilmişlikle suçlanmayalım :)
  Sağlıcakla kal, selam, sevgi ve saygılarımla…

 6. Cengiz Elmas dedi ki:

  Sevgili Hüseyin
  Bu konu ancak bı kadar güzel anlatılabilirdi.
  Eline sağlık. Yazdığın her cümleye katılıyorum.

 7. Gülseren dedi ki:

  Yöneticilik patronla personel arasında kalmak oldu günümüzde…çok yıpratıcı…
  içimdeki birçok şeyi ortaya koymuşsunuz yazınızda…
  Kaleminize sağlık…

 8. mb07 dedi ki:

  İyi iş yapan çalışana daha çok iş yükleyen, çalışanına mobbing uygulayan, uygulatan, kendini kurtarmak için çalışanları gözden çıkaran, ne yaptığı işten anlayan, ne yöneticilikten anlayan, çalışanlar arasındaki maaş uçurumlarını(2, 3, 4, 5 kat) görmezden gelen, yeni gelen işten anlamayan çalışana eski çalışandan daha çok maaş veren ve onları eskilere baş yapan, kendini efendi çalışanı köle zanneden, yalakalıktan hoşlanan, yalaka olup işten anlamayanları yükselten yöneticilerden de bahsedersiniz inşallah.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir