Sarı Öküzü Vermeyecektin Müdürüm!

H. Hüseyin YAYLA

Hüseyin Yayla Kimdir?

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

5 Cevaplar

 1. Gülseren dedi ki:

  Galiba sarı öküzü her alanda kaptırdık :)

 2. Ö.Fehmi Sayın dedi ki:

  Sevgili Hüseyin Kardeşim;

  “Sarı Öküzü Vermeyecektin Müdürüm” başlıklı makalende vurguladığın konularda haklılık payın çok, bende bir kaç şey ilave etmek isterim.
  Satış Danışmanı arkadaşlarımızın satış sürecinde müşteri memnuniyeti sağlayarak kar etmeyi ıskalayıp, sadece hedef gerçekleştirmek adına karsız satış yapmalarında maliyetlere hakim olmalarının payı büyüktür. Ancak daha kötüsü, satış departmanı ile başlayan maliyeti bilmenin satıştaki olumsuz etkileri maalesef yetkili satıcı çalışanlarının servis, sigorta, aksesuar, yedek parça, 2. el ve tüm birimlerinede sirayet etmeye başlamıştır, yetkili satıcı kültürü olarak hiç bir çalışanın maliyeti bilmememesini ve bu birimlerdede ” sarı öküzlerin ” çabukça kaybedilmemesi hem markaların, hemde yetkili satıcı sahip ve sahiplenenlerinin amacı olmalıdır. Müşterilerimizle temas başlangıcı ve satış sürecinde faaliyet alanımızın mahrem konularını paylaşmakta ketum olmak gerekmektedir buda sektörümüzün hem kendini,hem kendi personelini hemde müşterilerini eğitmesi gibi çok zorlu bir sürecin lafta değil içtenlikle uygulanması gerekliliğini bizlere hatırlatmaktadır, sevgi ve saygılarımla.
  Ö.Fehmi Sayın

 3. oğuz aydın dedi ki:

  yorum yapmak isterdim ama,( sözüm Fehmi ağabeyedir ) geç kaldım başka bir şey yazacağım.Eskiden ”SOĞAN” ; ender bulunan , bahalı ve zengin sofralarını süsleyen bir sebze imiş.İki fakir arkadaşdan biri diğerine ;” çok zengin olsan ne yersin ” diye sormuş.Arkadaşı hemen SOĞAN demiş.Peki ya sen ? diye eklemiş.Soruyu soran ne dese beğenirsiniz ;” bana bir şey bırakmadın ki” demiş.
  fehmi ağabey de öyle güzel yorum yapmış ki,bize de diyecek bir şey kalmamış…eline sağlık ağabey…

 4. Ö.Fehmi Sayın dedi ki:

  Oğuz Kardeşim,

  Esasında Hüseyin bey eskilerin tabiriyle ” kitabın ortasından” her hafta yazılarında öyle konulara temas ediyorki bizede bir kaç şeyi vurgulamak kalıyor, Oğuz Bey seninle aynı tespitleri aynı zamanda düşünüyor olmaktan mutluluk duyduğumu bu vesile ile ifade eder, bakalım Hüseyin Bey sonraki yazılarında “düşünce bohçasından” daha neler ortaya döküp, bizlere yorum yapma fırsatı verecek, sizlerle yolumun iş hayatımın çeşitli aşamalarında kesiştiği için kendimi mutlu ve bahtiyar hissediyorum, sağlıcakla kalınız..
  Fehmi Sayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir