Pazar 2 – Almak Şart mı?

H. Hüseyin YAYLA

Hüseyin Yayla Kimdir?

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

7 Cevaplar

 1. Gökhan dedi ki:

  Belirli periyotlarda okulların ve öğrencilerin ziyaretlerine açılabilir, geniş ve kapsamlı bir ziyaret ve inceleme programları düzenlenebilir.

 2. Hakan dedi ki:

  Eskiden arabayı elleyince kızanlar veya kapısını kilitli tutanlar vardı, buna da şükür…

 3. Gülseren dedi ki:

  Görmeden,dokunmadan alış-veriş yapmam..almaya gönüllü olsam bile biraz ikna şart…. İyi tanıtım ikna edicidir diye düşünüyorum…

 4. Baki Aksakal dedi ki:

  Temel düşünce bir şeyi almak mı? Yoksa almak zorunda mı hissetmek!!Bazen gerçekten ihtiyaçtan alırsınız. Bazen de almak niyetiniz pek yoktur fakat, satıcının etkisiyle istemediğniz bir özelliğe sahip birşeyi de almak zorunluluğu hissedersiniz ve alırsınız. Ama siz özgürce dolaşıp, seçer ve ona göre hareket ederseniz daha isabetli olur. Satıcı danışmanlar, reyonlardaki görevliler bazen sadece müşteriye doğru bakar ve insan gereksiz dolaşmayayım çıkayım gideyim dersiniz. Bu olmamalı…
  Otomotiv sektörünü pek bilmem. Fakat, Amaç hep satmak mı olmalı…Gerçekten ihtiyacı olan kişilere doğru bir şekilde satışlar olmalı. Çoğu zaman , bir heves uğruna, kredi çekip araba alan ve çokta ihtiyacı olamayan insanlarda olabiliyor. Ben alan ve satan her iki tarafında çok bilinçli olması gerektiğini düşünüyorum. Sadece amaç hep araba satmak da olmamalı. Sonuçta İstanbul trafiğine bir bakın.. Her tarafta bir çok araba trafikte. Trafik sorunlarının çok büyük olduğu bu şehirde, gerçekten çok ferah ve kurallara devamlı uyulan bir ortam olsa, işte o zaman herşey herkes için çok daha güzel ve anlamlı olacaktır. İnşallah bir gün..:)

 5. İpek Pekmezci dedi ki:

  Artık showroomlarda durum değişti sanki. Satıcılar müşterilere daha makul yaklaşıyor gibi geliyor bana.

 6. Sona Küçükyan dedi ki:

  En sinir durum işte o! Mağazada bakınırken derhal yanınızda bitip, “yardımcı olmak” isterler. Yardım istesem, kendim sorarım zaten. Rahat bıraksana beni! Potansiyel hırsızmışım gibi yanıbaşımda yürümesene!
  Derhal kaçarım o mağazadan:)))

 7. Songül dedi ki:

  Potansiyel bir alıcı olacakken hızla çıkarım o mağazadan.Benim kankamış ya da 40 yıllık bacımmış gibi mağazada benimle dolaşan, her elimi attığım hakkında yorum yapan o kızları dövesim var :)))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir