Bir Fil Daha Ne İsteyebilir?

H. Hüseyin YAYLA

Hüseyin Yayla Kimdir?

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

10 Cevaplar

 1. Gökhan dedi ki:

  Şirket içi prosedürleri bilmeleri ve aidiyet açısından kendi içerisinde personel yetiştirip farklı görevlendirmeler yapılması şirkete de faydalı olacaktır.

 2. Elif dedi ki:

  Çok iyi bir konuya değinmişsiniz. İnsanlar hep aynı şeyi yapmaktan sıkılıyorlar. Bir de patronlar işe alırken kısa bir süreliğine bu işi yapacaksın, sonrasında şuraya geçersin, buraya geçersin diyorlar ama yok maalesef yıllarca aynı yerde dirsek çürütüyoruz.

 3. İbrahim dedi ki:

  Yönetici personelini hedeflerin peşinden koştururken yıpratıyor. Yalan yanlış primlendirme sistemi ile de hakkını verdiğini düşünüyor. Ondan sonra da hem patron hem de çalışan şikayet ediyor. Oysa ki kişisel gelişimleri de izlemek lazım. Hamleleri ona göre yapmak lazım. Zam hak edene zam, terfi hak edene terfi verilmeli.

 4. Gökhan dedi ki:

  Sektörde Yöneticiler genellikle iş deneyimi yüksek insanlardan seçiliyor ve mümkünse de çekirdekten yetişmiş olanlar tercih ediliyor. Bugün Türkiye’de birçok yöneticinin mesleki bilgisi üst düzeyde olmasına rağmen istihdam, İK ve personel memnuniyeti konularında bilgisi yetersiz olduğu görülmektedir. Ya ikisini birbirinden ayırmak veya yöneticilere eğitim aldırmak şart.

 5. Gökçe dedi ki:

  En çok neye sinir oluyorum biliyor musunuz? patron çağırıyor seni ve sana en düşük personel seviyesinden muamele yapıyor. Elli kere aynı şeyi tekrarlıyor ve anladın mı diye soruyor. Aptal mıyız bir kardeşim?

 6. Hakan dedi ki:

  Beni anlayacak kimse yok mu?

 7. Gülşen dedi ki:

  Bu durum herkesin başına gelebilir, bu da insanların ruh sağlığını bozabilir ve herkes bu durumdan kurtulabilecek kadar profesyonel davranamayabilir, o yüzden yöneticiler durumlar buralara varmadan çözüm getirmelidir.

 8. Fazilet Acar dedi ki:

  Güzel bir fikir,kendi kendimizi motive etmeliyiz.Sağlığımız olmasa hiçbirşeyimiz olmaz.

 9. H. Hüseyin Yayla dedi ki:

  Sorumluluk ve yetki arasındaki dengesizlikler de başrol oynayabilir.

 10. Sona Küçükyan dedi ki:

  Hikayedeki vurulan file çok benzediğimi düşünüyorum.
  Artık koşamadığı için vurulan atların hikayesiyle de bir paralellik kurulmalı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir