Argo ve Kaba

H. Hüseyin YAYLA

Hüseyin Yayla Kimdir?

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

3 Cevaplar

 1. Özgür Akçay dedi ki:

  spor faaliyetlerinin olduğu yerde nabzın yükseldiği, adrenalinin arttığı ortamlarda istem dışı ağızdan çıkan bir söz, kabul edilebilir yerler var kabul edilemez yerler var, ama milli futbolcuların kavga ve küfür etmesini hiç bir sebeple onaylayamam.

 2. Gülseren dedi ki:

  İyi dilekleriniz için teşekkürler… Her yerde argo ve küfür içeren sözcükler artarak kullanılıyor…Toplumsal kültür olumsuz değişime uğramakta…Ne yazık ki gençler arasında bu tür konuşmalar normal kabuledilmekte.
  Sadece okullarda değil her yerde bu tür konuşmalara uyarılar yapılmalı.Görev herkese düşmekte..
  Sevgiler,

 3. Sona Küçükyan dedi ki:

  Ağzı bozuk bir toplum olduk vesselam. Yeni nesil “çüş” ve “oha”nın gerçek anlamlarını bilmiyor. Biz söyleyince şaşıp kalıyorlar. O kadar yaygın kullanıyorlar ki,argo olduğunu kabul bile etmiyorlar. Biz öğretmenler akıntıya kürek çekiyoruz. Çocuk küfürü içselleştirmiş geliyor okula zaten. Futbol camiası da en büyük çanak tutanlardan maalesef. Oyuncusu ile, seyircisi ile, aynı havadalar. Neymiş efendim? Stres atıyorlarmış! Eeee, balık baştan kokar! Bir ülkenin başbakanı ağzına geldiği gibi konuşursa, her ağzı olan da öyle konuşur haliyle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir