Teknik öğretmenlerin mağduriyeti nasıl giderilir?

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

4 Cevaplar

 1. Teknik Öğretmen dedi ki:

  Teknik öğretmenlerin mağduriyetleri giderilmelidir ! Biz ülkenin üvey evlatları değiliz !!! İmza yetkisi istiyoruz.

 2. Yaşar ATAY dedi ki:

  Ben de TEKNİK ÖĞRETMENİM 32 yıl dır. O zamanlarda aynı çalışmalar vardı.1979 da mezun olduğumda bizlere yurt dışı çıkış yasağı vardı.Araştırabilirsiniz.Yani o zamanlar çok değerli teknik elemanlardık.Mühendis kardeşlerimiz bizlere de ünvan verileceği zaman hemen odalarını devreye sokup engellemeye çalışıyorlar malesef.Sayıları çok az olan teknik öğretmenlerden çekincelerini anlamak konusunda bir anlam varamiyorum.Oysa müh.çalışma alanları ile bizler faklı kulvardayız.Desteklerini bekliyoruz.Şimdiden TEŞKKÜRLER Yaşar hoca Buca/izmir

 3. Dr. Abdullah Demir dedi ki:

  Hocam hep beraber hukuk içerisinde kalarak mücadeleye devam edeceğiz. hak için mücadele kutsaldır…

 4. ahmet uğur dedi ki:

  MYO makine teknikerliği mezunuyum. DGS ile Teknik eğitimi bitirdim. Halen teknikerim benim 3 yıllık emeğimi kimden alacam.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir