Teknik Bilgiler

Published on Nisan 10th, 2014 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Yeşil şeritli iklim konforlu ön cam teknolojisi

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Yeşil şeritli iklim konforlu ön cam, doğrudan ve dolaylı güneş ışığı etkilerini azaltarak, iç tasarımın konforlu bir sıcaklıkta kalmasına yardımcı olur.
İklim konforlu ön cam, belirli dalga boylarında gelen güneş ışığını yansıtmak için özel bir yansıtıcı malzeme katmanı kullanır: Doğal ışığın yüksek oranda geçmesine izin veren bu katman, sıcaklığın artmasına neden olan kızılötesi radyasyonun iç tasarıma girmesine izin vermez.
Bu yansıtıcı teknoloji, doğrudan güneş ışığı altında bile iç tasarımda 10° C ısı koruması sağlar. Klima sisteminiz daha verimli çalışabilir ve konforlu bir iç tasarım atmosferinde rahat bir yolculuk yapmanıza olanak verir.
Ön camın üst kısmında bulunan yeşil şerit, güneş ışınlarının doğrudan sürücünün yüzüne vurmasını önler, ilerideki trafiğin açık bir şekilde görünmesine izin verir ve görüş alanını kısıtlamaz.

Kaynak: “BMW.com.tr” web sitesi,  BMW Teknoloji Rehberi (Erişim Tarihi: 03/04/2014).

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: , , ,



Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑