Teknik Bilgiler

Published on Ekim 15th, 2009 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

THERMOTRONIC’in işlevi nedir?

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Çok bölge THERMOTRONIC, tam otomatik kullanımda araç içini aşağıdaki durumlara göre soğutur veya ısıtır:
Seçilen olması gereken sıcaklığa,

  • Araç içi sıcaklığına,
  • Dış hava sıcaklığına,
  • Güneş ışınlarına göre,

Otomatik kullanımda sadece sıcaklık değerini ayarlamanız gerekir. Tavsiye edilen sıcaklık değeri normal koşullarda 22 °C’dir ve çok bölge THERMOTRONIC tarafından en kısa zamanda ve en doğru biçimde ayarlanır. Otomatik kullanımda hava miktarı ve hava dağılımını ayarlamanız gerekmez.
Çok bölge THERMOTRONIC ancak motor çalıştığında devreye girer. Sadece camlar
ve sürgülü tavan kapağı kapalıyken en iyi şekilde çalışır.
Çok bölge THERMOTRONIC bir 3 bölge konfor klima otomatiğidir. Aracın içi üç bölgeye bölünmüştür.
Çok bölge THERMOTRONIC bir güneş sensörü yardımıyla güneş ışınlarının yoğunluğunu tanır ve otomatik moduyla araç içi sıcaklığını klimatize eder. Takılı olan polen filtresi toz parçacıklarını ve polenleri büyük ölçüde filtre eder.
Ek Bilgi: Filtrenin değişim aralığı, özellikle çevre şartları etkilerine bağlı olarak değişebilir örneğin çok yoğun hava kirliliği. Kötü çevre koşulları nedeniyle değişim aralığı Servis Bakım
Çizelgesinde belirtildiğinden çok daha erken olabilir. Tıkalı filtre araç içine hava girişini azaltır
ve camlar buğulanabilir.
Çok bölge THERMOTRONIC’in kusursuz çalışması için aşağıdaki hatırlatmaların dikkate alınması gerekir.
Temiz havanın iç mekana girmesini sağlamak için motor kaputundaki hava giriş kanallarını örneğin buz veya kardan arındırın.
Araç içersindeki havalandırma ızgaralarının üzerini asla örtmeyin.
Kaynak: Mercedes-Benz CLK-Serisi İşletme Talimatından derlenmiştir.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑