Teknik Bilgiler no image

Published on Temmuz 24th, 2010 | tarafından Abdullah Çalışır

0

Quickshift şanzımanlı 2008 model Clio 1.2 quickshift nasıl bir araç?

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
Quickshift şanzımanlı 2008 model Renault Clio 1.2 nasıl bir araçtır?
Değerli Okuyucum,
B segmentinin önemli aktörlerinden biri de şüphesiz Renault Clio. Rakipleri gibi dinamik ön tasarımı ve bütünsellik sunan arka tasarımı ile Clio güncelliğini koruyor. Clio 1.2, direksiyonun iki yanındaki kulakçıklardan vites değiştirme imkanı sunan quickshift şanzımanla kombine edilmiş. Bu şanzıman ile otomobil, hem otomatik hem de direksiyonun iki yanındaki kulakçıklarla manüel olarak kumanda edilebiliyor. Klasik otomatik vites gibi orta tarafta bulunan vites topuzundan otomatik veya manüel vitese basit bir dokunuşla geçiyorsunuz ama alışkanlık gerekiyor. Quickshift şanzıman sürücünün tepkilerini çabuk algılıyor ama vites değişimleri çok sarsıntılı, her ne kadar bu tür şanzımanlarda bu bilinen bir gerçek olsa da sürüş konforunu fazlasıyla etkilemektedir.
Clio’nun 80 HP’lik 1.2 litrelik motorunun performansı beklentilere fazlasıyla cevap veriyor. 4250 d/d’de 108 Nm tork üreten motorun quickshift şanzımanla uyum sorunu yok. Otomobilin performansı özellikle yüksek hızlarda biraz düşük kalıyor. Clio virajlardan fazla savrulma göstermeden kararlı bir şekilde çıkabiliyor. EuroNCAP testlerinden aldığı beş yıldızlı güvenliği de yanına alan Clio’nun frenleri de son derece başarılı. Clio’yu güvenlik mesafesinde durdurabiliyor. Otomobilin süspansiyon ayarları iyi yapılmış, yol tutuşuna önemli katkıları var.
Sözün özü: Sınıfındaki beklentilere cevap veren konfor seviyesi, yeterli performansı, makul tüketimi, başarılı frenleri ve biraz yüksek fiyatı ile alıcılarının karşısında!
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: ,Yazar Hakkında

1977 yılında Eskişehir de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Eskişehir de tamamladı. 1996 yılında Eskişehir Anadolu Teknik Lisesi Uçak Motorları bölümünden mezun oldu. 1997 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesinde Otomotiv Anabilim Dalında lisans eğitimine başladı ve 2001 yılında mezun oldu. 2002-2005 yılları arasında Marmara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Makine Eğitimi Anabilim Dalında ‘Buji Ateşlemeli Motorlarda Sıkıştırma Ve Yanma Periyotlarının Analizi' konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. Aynı zamanda İzzet Çakan Gemi Makineleri ve Malzemeleri İmalat Ve Pazarlama Ltd. Şti'de Kalite ve İmalat Müdürlüğü, Mercedes-Benz Türk AŞ. ve Volkswagen Otomotiv Yetkili Bayilerinde 2. El Satış Müdürlüğü yaptı. Akademi Marmara Sürücü Kursu'nda Kurucu ve Müdürlük görevi, Marsan Uluslararası Taşımacılık, Otomotiv, Makine Tah. San. Ve Tic. Ltd. Şirketinde Şirket Müdürlüğü görevi yaptı. Otomotiv sektörüyle ilgili ulusal ve uluslararası sempozyumlara katılmış olup çeşitli makale çalışmaları bulunmaktadır. Bütün bu çalışmaları sırasında 20 yıldır ailesine ait olan otomotiv firmasında profesyonel olarak her marka araçta 2.El araç piyasa analizi, ekspertizliği ve alım-satım işleri yaptı. Halen ülkemizin en önemli ve değerli otomotiv distribütör markasında eğitim sorumlusu olarak görev yapmaktadır. Evli ve 1 çocuk babası olan Çalışır İngilizce bilmektedir.


Üste Git ↑