Opel Insignia, yolcularını sadece ileri teknol..."/> Opel Insigniadaki pasif güvenlik teknolojileri - OtoGüncel Oto Haber Sitesi

Teknik Bilgiler no image

Published on Kasım 17th, 2009 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Opel Insigniadaki pasif güvenlik teknolojileri

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Opel Insignia, yolcularını sadece ileri teknolojiden faydalanan aktif güvenlik sistemleriyle değil, benzersiz bir pasif güvenlik teknolojisiyle de koruyor. Güçlü ve sağlam bir çerçeve, yüksek dayanıklılıkta esnek çelik parçalar, programlanmış deformasyon özelliği, stratejik bir şekilde yerleştirilmiş yaya koruma bölgeleri ve darbe yükü kanallarıyla yeni Opel Insignia, piyasadaki en güçlü güvenlik yapılarından birini sunuyor. Ön hava yastıkları, ani açılmalar sebebiyle oluşabilecek yaralanmaları önlemek amacıyla çift kademeli sistemle çalışıyor.

 

Dilerseniz yolcu hava yastığını, bir düğmeyle devre dışı bırakabilirsiniz. Yan hava yastıkları, yan darbelere ve araç içine giren yabancı cisimlere karşı koruma sağlıyor. Insigniada boydan boya perde hava yastıklarına ek olarak, arka koltuk yan hava yastıkları da bulunuyor.

Insignianın çift ön-gergili kemer sistemi, emniyet kemeri teknolojisinin ulaştığı en son noktalardan birini temsil ediyor. İlk gergi bel seviyesi kemerini ayarlarken, ikincisi kemer yuvası gergisi görevi görüyor. Hava yastıkları ve kademeli koltuklarla birlikte işleyen sistem, bedenin alt kısmını sabit tutarken, üst bedenin hava yastıklarının etkinliğini karşılamaya yetecek kadar hareketli olmasını sağlıyor.

 

Standart Katlanabilir Pedal Sistemi, pedalların ciddi bir çarpışma halinde otomatik olarak katlanmasını sağlıyor. Böylece ayak ve alt bacak yaralanmalarını önlemeye yardımcı oluyor.

 

Her türlü hırsızlığa karşı geliştirilen sofistike güvenlik sistemi, dünya çapında bilinen UK Thatcham standartlarında üretildi. Otomobilinizi motor kaputuna ve bagaja erişimin yanı sıra; kapılardan veya arka kapıdan her türlü giriş teşebbüsüne karşı koruyor. Ultrasonlu sensörler herhangi bir giriş teşebbüsünü anında tespit ederken, Sports Tourerde ayrıca cam kırılmasına karşı sensörler de bulunuyor. Sesli alarm bağımsız olarak çalışıyor ve eğim sensörü lastiklerinizi, hatta jantlarınızı dahi koruyor.

 

Kaynak: Opel Insignianın tanıtım broşürü

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑