Teknik Bilgiler no image

Published on Mart 16th, 2011 | tarafından Abdullah Çalışır

0

Makyajlı Peugeot 308’de kullanılacak e-HDi motorun gizemi

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Makyaj operasyonu geçiren 308’in teknik olarak geçirmiş olduğu iyileştirmeler, yakıt tüketiminin düşürülmesine yönelik olmuş. 25 kg hafifletilen 308, 16 inçlik hafif alaşımlı jantlarında ultra düşük yuvarlanma dirençli lastikler kullanarak
daha az yakıt tüketir hale getirilmiş. e-HDi motor start stop sistemi ve fren enerjisi geri dönüşüm sistemiyle sunulacak. 308 e-HDi’ın 1.6 litrelik Euro 5 motoru 112 HP güç üretiyor ve 6 kademeli otomatik veya manüel şanzımanla kombine edilecek.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: , , ,Yazar Hakkında

1977 yılında Eskişehir de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Eskişehir de tamamladı. 1996 yılında Eskişehir Anadolu Teknik Lisesi Uçak Motorları bölümünden mezun oldu. 1997 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesinde Otomotiv Anabilim Dalında lisans eğitimine başladı ve 2001 yılında mezun oldu. 2002-2005 yılları arasında Marmara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Makine Eğitimi Anabilim Dalında ‘Buji Ateşlemeli Motorlarda Sıkıştırma Ve Yanma Periyotlarının Analizi' konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. Aynı zamanda İzzet Çakan Gemi Makineleri ve Malzemeleri İmalat Ve Pazarlama Ltd. Şti'de Kalite ve İmalat Müdürlüğü, Mercedes-Benz Türk AŞ. ve Volkswagen Otomotiv Yetkili Bayilerinde 2. El Satış Müdürlüğü yaptı. Akademi Marmara Sürücü Kursu'nda Kurucu ve Müdürlük görevi, Marsan Uluslararası Taşımacılık, Otomotiv, Makine Tah. San. Ve Tic. Ltd. Şirketinde Şirket Müdürlüğü görevi yaptı. Otomotiv sektörüyle ilgili ulusal ve uluslararası sempozyumlara katılmış olup çeşitli makale çalışmaları bulunmaktadır. Bütün bu çalışmaları sırasında 20 yıldır ailesine ait olan otomotiv firmasında profesyonel olarak her marka araçta 2.El araç piyasa analizi, ekspertizliği ve alım-satım işleri yaptı. Halen ülkemizin en önemli ve değerli otomotiv distribütör markasında eğitim sorumlusu olarak görev yapmaktadır. Evli ve 1 çocuk babası olan Çalışır İngilizce bilmektedir.


Üste Git ↑