Gelişmiş Acil Durum Çağrısı

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Bir kaza durumunda, araçtaki yolcuların mümkün olduğu kadar kısa bir süre içerisinde en uygun şekilde yardım alabilmeleri için, Gelişmiş Acil Durum Çağrısı özelliği olan araçlarda otomatik ve hızlı bir şekilde yardım çağrısı gönderilebilmektedir. Çarpışma algılayıcısı bir kaza algıladığında, acil durum çağrısı otomatik olarak etkinleştirilir ve bu çağrı derhal ilgili firmanın yardım çağrı merkezi tarafından alınır. Aynı bağlantı aracınızın kesin konum bilgileri ile örneğin, darbenin nereden ve ne hızda alındığı, hava yastıklarının açılıp açılmadığı ve model göz önünde bulundurulmaksızın aracın takla atıp atmadığı gibi, kazanın niteliğini ve ağırlık derecesini içeren bilgileri de aynı anda iletir.
GPS sayesinde Assist çalışanı, aracın tam pozisyonu, tipi, plaka numarası ve rengi hakkındaki bilgileri de alır. Aracın kesin konum bilgilerine göre en yakın acil durum birimi haberdar edilir ve kazaya maruz kalanların uygun tıbbi yardımı yapabilmeleri amacıyla gereken tüm bilgiler de kendilerine verilir.
Assist acil durum çağrısı, yoldaki başka bir kazaya yardımcı olmak amacıyla da manuel olarak etkinleştirilebilir. Sistem, sürücünün cep telefonundan bağımsız çalışır.

Kaynak: “BMW.com.tr” web sitesi,  BMW Teknoloji Rehberi (Erişim Tarihi: 03/04/2014).

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir