Teknik Bilgiler no image

Published on Temmuz 26th, 2010 | tarafından Abdullah Çalışır

0

Far seviyesi ayar düğmesini hangi konumda bulundurmalıyım?

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
Abdullah Bey aracımda far seviyesi ayar düğmesi bulunmaktadır. Aracımı sürerken bu ayar düğmesi hangi konumunda olmalıdır? Yazı ve yorumlarınız için teşekkür ederim.
Değerli Okuyucum,
Far huzme seviyesi ya da far yüksek ayarı, yolcu sayısına ve bagajdaki yük ağılığına göre ayarlanmalıdır. Düğmenin konumu ne kadar yüksek olursa farın seviyesi de o kadar alçalır. Farın sürekli uygun konumda olması gerekir. Aksi takdirde karşıdan gelen sürücülerin gözleri kamaşır. Far ayar düğmesi, önde iki yolcuya kadar “0”konumunda tutulmalıdır. Araç bagaj hariç tam dolu ise “1”konumuna getirilmelidir. Bagajla birlikte araç tam dolu ise uygun konum “2”dir. “2”konumundaki koşullara römork çekme de ilave edilecek olursa far yükseklik ayar düğmesi “3”konumuna çevrilmelidir.
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags:Yazar Hakkında

1977 yılında Eskişehir de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Eskişehir de tamamladı. 1996 yılında Eskişehir Anadolu Teknik Lisesi Uçak Motorları bölümünden mezun oldu. 1997 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesinde Otomotiv Anabilim Dalında lisans eğitimine başladı ve 2001 yılında mezun oldu. 2002-2005 yılları arasında Marmara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Makine Eğitimi Anabilim Dalında ‘Buji Ateşlemeli Motorlarda Sıkıştırma Ve Yanma Periyotlarının Analizi' konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. Aynı zamanda İzzet Çakan Gemi Makineleri ve Malzemeleri İmalat Ve Pazarlama Ltd. Şti'de Kalite ve İmalat Müdürlüğü, Mercedes-Benz Türk AŞ. ve Volkswagen Otomotiv Yetkili Bayilerinde 2. El Satış Müdürlüğü yaptı. Akademi Marmara Sürücü Kursu'nda Kurucu ve Müdürlük görevi, Marsan Uluslararası Taşımacılık, Otomotiv, Makine Tah. San. Ve Tic. Ltd. Şirketinde Şirket Müdürlüğü görevi yaptı. Otomotiv sektörüyle ilgili ulusal ve uluslararası sempozyumlara katılmış olup çeşitli makale çalışmaları bulunmaktadır. Bütün bu çalışmaları sırasında 20 yıldır ailesine ait olan otomotiv firmasında profesyonel olarak her marka araçta 2.El araç piyasa analizi, ekspertizliği ve alım-satım işleri yaptı. Halen ülkemizin en önemli ve değerli otomotiv distribütör markasında eğitim sorumlusu olarak görev yapmaktadır. Evli ve 1 çocuk babası olan Çalışır İngilizce bilmektedir.


Üste Git ↑