Voltmetre kullanırken, kontak anahtarını a..."/> Emme havası sıcaklık sensörünün kontrolü ve devre yapısı - OtoGüncel Oto Haber Sitesi

Teknik Bilgiler no image

Published on Eylül 5th, 2010 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Emme havası sıcaklık sensörünün kontrolü ve devre yapısı

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
Voltmetre kullanırken, kontak anahtarını açın ve terminaldeki voltajı ölçün ve daha sonra belirtilen değer ile karşılaştırın. NTC termistör tipi kullanıldığında yüksek sıcaklık çıkış voltajını düşürür. Ayrıca, konnektörü sökün ve kablo demeti tarafında 5 V besleme voltajının normal olarak bulunup bulunmadığını kontrol edin. Bununla birlikte besleme şasi hattındaki kısa devre ve açık devreyi kontrol edin.
Arıza tespiti:
Emiş havası sıcaklık sensöründe arıza tespit işlemi için sıcaklık değişimine bağlı direnç değeri ve çıkış voltajı değişimi arıza teşhis için kullanılır. Soket bağlantısı, kısa ve açık devre ayrıca kontrol edilir. Ayrı bir parçanın kontrolü için, sıcaklık değişimine bağlı direnç değeri ve çıkış voltajının ölçümü için sıcak hava üreten (ör. saç kurutucu vb.) benzer bir cihaz kullanın. Daha sonra sıcaklık değişimi ile direnç değeri değişmiyorsa, sensör arızası vardır. Sensörü değiştirin.
Arıza belirtisi:
Ateşleme zamanlaması düzeltmesi mümkün olamayabilir ve motorda vuruntu oluşur.
Sürüş esnasında hızlanma zayıftır.
Yakıt tüketimi yüksektir.
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑