BMW Z4 sDrive35i ile BMW Z4 sDrive35is arasındaki fark sadece “s” mi?

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Ve şimdi bu karizmatik roadster, sürüş dinamiğine yeni bir boyut kazandırıyor; yeni BMW Z4 sDrive35is modeli, bir yandan BMW Twin Turbo Teknolojisi ve Hassas Direkt Enjeksiyon özelliklerine sahip güncellenmiş bir sıralı altı silindirli motor, diğer yandan ise BMWnin çift kavramalı yedi ileri Spor Otomatik şanzımanı ve bünyesinde benzer şekilde standart olarak yerleştirilen Adaptif M Süspansiyon ile sunulan M Spor Paketi ile gerçeğe dönüştürülen, çok daha yüksek bir performans standardı sunuyor. Motor teknolojisinde gerçekleştirilen optimizasyon çalışmaları, bu 3,0 litrelik güç ünitesinin maksimum güç değerini 250 kW/340 bg seviyesine yükseltti. 450 Nm olan maksimum torku da kısa bir devir aralığında aşırı besleme fonksiyonu ile birlikte 500 Nm seviyesine yükselebiliyor. BMW Z4 sDrive35is modelinin olağanüstü gücü ve performansı, özellikle bütün koşullarda hissedilen çekiş gücü ve kas gücünde sağlanan önemli artışla ön plana çıkıyor. Çift kavramalı yedi ileri Spor Otomatik ile birlikte, bu yeni sınıfının örneğini oluşturan motor, BMW Z4 sDrive35is modelinin sportif ruhunu tamamlıyor.

kilometre ve 210 gram değerleri ile birlikte, yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu Spor Otomatik BMW Z4 sDrive35i modelindeki ile aynı seviyede gerçekleşiyor.
BMW Z4 sDrive35is, dünya lansmanını 2010 yılında Detroit eyaletinde düzenlenecek olan Kuzey Amerika Uluslararası
Otomobil Fuarı (NAIAS) kapsamında gerçekleştirecek. Ve bu yüksek performanslı roadsterın ilkbahar 2010 döneminde pazara sunulmasına paralel olarak M Spor Paketi, BMW Z4ün diğer tüm motor seçeneklerinde de kullanılmaya başlanacak.

BMW Z4 sDrive35i modeline tam anlamıyla etkileyici dinamizm ve çok yönlü performans nitelikleri kazandıran bu çift turbolu sıralı altı silindirli motor, özellikle gaz pedalına verilen kendiliğinden ve doğrudan tepkileri, büyüleyici serbest devirli performansı ve bu sınıfa ait bir otomobil için alışılmadık düzeyde ekonomik yakıt kullanımı özellikleri ile karakterize ediliyor.

Artık bu güç ünitesinin olağanüstü potansiyeli yeni BMW roadster versiyonunda çok daha fazla oranda kullanılıyor. Optimize edilmiş hava tedariki ve artırılmış itme basıncı gibi özellikler aynı yüksek verimlilik standardında çok daha gelişmiş bir güç akışı sağlıyor.

BMW Z4 sDrive35is modelindeki modifiye edilmiş motor yönetimi aynı zamanda kısa süreliğine motor torkunu tam yük altında 50 Nm kadar daha yükselten bir Aşırı İtme fonksiyonunun kullanılmasına imkân tanıyor. Böylelikle 500 Nm seviyesine ulaşan maksimum tork, otomobile son derece hızlı, dinamik ve güçlü bir hızlanma kazandırıyor. BMW Z4 sDrive35is bu sayede sıfırdan 100 km/s hıza sadece 4,8 saniyede ulaşıyor.

BMW Z4 sDrive35is modeli her koşulda sürekli olarak olağanüstü güç ve performans sunuyor. Ancak bu, yakıt tüketimi ve emisyonda yaşanacak herhangi bir artış anlamına gelmiyor. Aksine – AB test sürüşü kapsamında 9,0 litre/100 kilometre ortalama yakıt tüketimi ve kilometre başına 210 gram CO2 emisyonu değerlerine ulaşan yeni birinci sınıf model, bu bağlamda, Spor Otomatik kullanan BMW Z4 sDrive35i modeli ile aynı üstünlük seviyesini sunuyor.
Bu alışılmadık düzeyde gelişmiş performans ve yakıt tüketimi dengesi, bu altı silindirli motorun BMW Twin Turbo Teknolojisini Hassas Direkt Enjeksiyon özelliği ile bir araya getiren temel tasarımı ve düzeni sayesinde gerçeğe dönüşüyor. Bu nedenle bir kez daha, bu motorda kullanılan doğrudan yakıt enjeksiyonu teknolojisinin nitelikleri oldukça belirgin bir biçimde kendisini gösteriyor; silindir başlığı içerisinde valfler arasına, bujilerin hemen yanına yerleştirilen piezo enjektörleri son derece hassas dozda yakıt püskürtme ve temiz bir yanma prosesinin gerçekleşmesini sağlıyor.

Modifiye edilmiş bu altı silindirli ayrıca çok daha yüksek bir dayanıklılık ve sertlik elde etmek adına motor bloğundaki kendine özgü özellikler ile birlikte geliyor. BMW Z4 sDrive35is modelinin egzoz sistemi ise bu model için özel olarak geliştirilmiştir; uygun ses mühendisliği otomobile son derece kendine özgü ve tam anlamıyla etkileyici bir ses kimliği kazandırıyor.

BMW Z4 sDrive35is modeli ile aynı zamanda standart olarak bünyesinde M Aerodinamik Paketi ve konfor niteliklerinde herhangi bir kısıntı olmaksızın çok daha çevik bir karakter elde edebilme yolunda elektronik olarak yönetilen amortisörler kullanan adaptif M Süspansiyonu gibi özellikler barındıran bir M Spor Paketi sunuluyor. M Spor Paketi, aerodinamik bakımdan optimize edilen dış özellikleri ve kişiselleştirilmiş iç tasarımı ile otomobilin dinamik karakterini vurguluyor. Beş kollu tasarıma sahip olan ve farklı ebatlardaki ön ve arka lastiklerle bir araya getirilen özel 18 inç hafif metal jantlar BMW Z4 sDrive35is modelinin spor karakterini tamamlarken, 19 inç hafif metal alaşım jantlar ise bir seçenek olarak sunuluyor.

Roadster sahasındaki en değerli oyuncu: BMW Z4 sDrive35is

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir