Ayna sistemleri hakkında bilgi verebilir misiniz?

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
Aracın, yol durumu hakkındaki bilgileri devamlı olarak iletmesi gerekir. Karşılaşılan karmaşık trafik ortamında, sürücü herhangi bir kazaya karışmamak için dikkatle önünü gözettiği gibi sağını, solunu ve arkasını da görüp aracı kontrol etmelidir. Aracın sağını-solunu ve arkasını gösteren ekipmanlar aynalardır. Aynalar, sürücünün aracı en etkili şekilde ve minimum eforla kullanmasını sağlar. Bunun için günümüzde elektrikli dış dikiz aynaları geliştirilmiştir. Dış dikiz aynaları ilgili kapı modülü tarafından ayarlanır.
Elektrik kumandalı dış aynalar: Elektrikli dış aynalar, ayarlamanın doğrudan sürücü pozisyonu açı­sından yapılmasını sağ­lar. Sürücü, açık yan camdan dışarıya sarka­rak aynayı ayarlamak zorunda kalmaz. Özel­likle birçok kişi tarafın­dan kullanılan bir araç­ta işlevi daha iyi anla­şılmaktadır.
 
Isıtmalı dış aynalar: Isıtmalı dış aynalar, kö­tü hava koşullarında da arka görüşün sağlan­masına yarar. Rezis­tans telleri aynanın bu­zunu çözer ve buğu oluşumunu engeller. Dış ayna ısıtmasının ku­mandası genellikle arka cam ısıtmasıyla bağlan­tılıdır ve aynı şartlar üzerinden yapılır.
Kendinden kararan aynalar: Kendinden kararan aynalarda,aynanın içinde iki adet ışığa karşı hassas direnç vardır. Bu dirençlerin direnç değerleri, ışığın şiddetine göre değişir. Bu ışığa karşı hassas dirençler, ayna yuvası içine yerleştirilmiştir. Bu hassas dirençlerden birisi ön tarafa diğeri arka tarafa bakar. Öne bakan direnç ile arkaya bakan direnç değerleri arasında ışıktan dolayı bir direnç farkı saptanırsa aynanın kromlu yüzeyi tümleşik elektronik sistem yardımı ile ısınır ve kararır.
 
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir