Akıllı Lastik Teknolojisi: Run Flat Lastikler

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Run Flat teknolojisi ile üretilen lastikler sayesinde içindeki havayı yitirmiş patlak bir lastikle bile aracınızın kontrolünü tamamen koruyarak güvenli bir şekilde yolunuza devam edebilirsiniz.

 

Üstün Yol Tutuş Değerleri: Run Flat lastiklerde kullanılan güçlendirici materyaller güvenliğin yanı sıra araçlara sportif kullanım sunacak ve direksiyon hareketlerine en kesin cevabı verecek şekilde geliştirilmiştir.

Örnek Gösterilecek Konfor: Daha hafif ve esnek kuşak paketi, daha ince güçlendirilmiş yanak yapısı ile en iyi standart lastiğe eşit düzeyde konfor sunmaktadır.

Tutarlı Performans: Özel karkas yapısı lastik normal hava basıncındayken optimum performansı almak için oluşturulmuş olup hava basıncı düştüğünde sürüş emniyetinden ödün vermeyecek şekilde esneklik göstermektedir.

Standart lastikler hava kaybettiğinde jant lastiğin yanağına basınç uygulamaya başlar. Fazlasıyla hava kaybetmiş ya da patlamış bir lastik hızla ısınır ve jantın yanağa yaptığı basınçla birleştiğinde lastiğin yapısal özellikleri bozulacak ve zarar görecektir. Bu lastik yanağının parçalanmasına veya lastiğin janttan fırlaması gibi tehlikelere yol açabilir.
Run Flat lastikler tarafından sunulan aracın devamlı hareket halinde olabilme garantisi lastiğin kendi kendini destekleyen yanak yapısından gelmektedir. Bu yüzden lastiğin yanakları basınç yokluğunda oluşan tüm yanal ve yatay yükleri dengeleyebilmektedir.

Kaynak: Pirelli Web Sitesindeki Run Flat Lastikleri isimli yazıdan derlenmiştir.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir