Teknik Bilgiler

Published on Kasım 29th, 2011 | tarafından Abdullah Çalışır

0

2012 model Polo TDI 90 PS aracın tork değerleri

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

2012 model Polo TDI 90 HP aracımın tork grafiğini yayınlar mısınız? Ayrıca yokuş yukarı çıkışlarda azami tork aralığında kalmak için vites yükseltmek ne kadar makul olur?

Sayın Nevzat ŞİFA,

2012 model Polo 1.6 litre 90 PS TDI araç; 1500 ile 2500 devir/dakika aralığında 230 Nm’lik tork üretmektedir. Torkun 1000 devir gibi bir aralıkta sabit olması oldukça iyi. Bu araç, 5 ileri manüel ya da 7 ileri DSG şanzıman ile alınabilmektedir. Yokuş yukarı çıkışlarda en önemli konu devir göstergesinde ibrenin yeri, motorun sesi ve vitesin durumudur. Bunu sürücü birkaç kez tecrübe ederek uygulamalıdır diye düşünüyorum.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags:Yazar Hakkında

1977 yılında Eskişehir de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Eskişehir de tamamladı. 1996 yılında Eskişehir Anadolu Teknik Lisesi Uçak Motorları bölümünden mezun oldu. 1997 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesinde Otomotiv Anabilim Dalında lisans eğitimine başladı ve 2001 yılında mezun oldu. 2002-2005 yılları arasında Marmara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Makine Eğitimi Anabilim Dalında ‘Buji Ateşlemeli Motorlarda Sıkıştırma Ve Yanma Periyotlarının Analizi' konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. Aynı zamanda İzzet Çakan Gemi Makineleri ve Malzemeleri İmalat Ve Pazarlama Ltd. Şti'de Kalite ve İmalat Müdürlüğü, Mercedes-Benz Türk AŞ. ve Volkswagen Otomotiv Yetkili Bayilerinde 2. El Satış Müdürlüğü yaptı. Akademi Marmara Sürücü Kursu'nda Kurucu ve Müdürlük görevi, Marsan Uluslararası Taşımacılık, Otomotiv, Makine Tah. San. Ve Tic. Ltd. Şirketinde Şirket Müdürlüğü görevi yaptı. Otomotiv sektörüyle ilgili ulusal ve uluslararası sempozyumlara katılmış olup çeşitli makale çalışmaları bulunmaktadır. Bütün bu çalışmaları sırasında 20 yıldır ailesine ait olan otomotiv firmasında profesyonel olarak her marka araçta 2.El araç piyasa analizi, ekspertizliği ve alım-satım işleri yaptı. Halen ülkemizin en önemli ve değerli otomotiv distribütör markasında eğitim sorumlusu olarak görev yapmaktadır. Evli ve 1 çocuk babası olan Çalışır İngilizce bilmektedir.


Üste Git ↑