Özel Dosya

Published on Mayıs 15th, 2011 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Kar zincirleri

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Lastik taban ve lastik iç yanakları üzerinden zincir kilidi ile birlikte 15 mm’den fazla taşmayan ince baklalı zincir kullanın. Çelik jantlı tekerleklerin jant kapakları, zincirin bazı kısımları ile temas edebilir. Jant kapaklarını çıkarın.

  • Zincirler takılı iken yavaş gidiniz. 50 km sürati geçmeyiniz. Çukurlardan, basamaklardan ve kaldırımlardan kaçınınız ve kar olmayan yollardan uzun süre gitmeyiniz. Zincir kullanımı otomobilin kullanıldığı ülkenin kurallarına göre uygulanır.
  • Zincirler, sadece tahrik tekerleklerinin lastiklerine takılabilir.
  • Yaklaşık 20-30 metre kadar gittikten sonra, zincirlerin gerginliğini kontrol ediniz.

Çok Önemli: Yedek lastiğin boyutları küçük olduğu için, üzerine kar zincirlerinin takılması mümkün değildir. Eğer ön lastiklerden biri patlar ise, önce arka lastiklerden birini yedek lastik ile değiştiriniz ve sonra patlak lastiğin yerine çıkartılan arka lastiği takınız. Böylece, ön lastikler normal boyutta olacağı için, üzerlerine kar zincirleri takılabilir (önden çekişli otomobillerde).

Dr. Abdullah Demir, 2010.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: , , , , , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑