Oto Haber

Published on Mayıs 28th, 2013 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Yolunuzun Geleceğini TomTom GO Söylesin!

Yolların Yeni Kahini TomTom GO

Yeni harita merkezli uygulama, sürücüleri daha kontrollü hale getiriyor ~

İnteraktif harita ağırlıklı ilk navigasyon cihazı TomTom Go, navigasyon dünyasına yepyeni bir standart sunuyor. TomTom, sürücülerin yol hakimiyetini en yükseğe çıkarmak için dünyada bir ilki gerçekleştirerek Taşınabilir Navigasyon Cihazı’nı (Portable Navigation Device / PND) yeniden tasarladı. Önümüzdeki aylarda Türkiye’de piyasaya sürülecek yepyeni bir marka olarak doğan İnteraktif Harita, TomTom anında trafik bilgisi ve 3D Harita; sürücülere etraflarında olup bitenleri ve ileride ne olacağını tam olarak bilme fırsatı sunuyor.

TomTom Genel Müdürü Corinne Vigreux, “Navigasyon, eskiden insanların sadece bilmediği yerler hakkında bilgi verirken biz, şimdi sürücülere akıllıca karar vermeleri gereken bilgilere kolayca ulaşabilme gücü sunuyoruz” dedi. “Temel günlük sürüş aracı haline gelmesi için Taşınabilir Navigasyon Cihazı’nı (PND) tamamen yeniden tasarladık. Sürücülerin, dünya standartlarında olan TomTom anında trafik bilgisine daha kolay ulaşmalarını ve önlerindeki yolu çok daha kolay görmelerini sağlayarak, sürücülerin daha önce hiç hissetmedikleri bir yolculuk yaşamalarını sağlıyoruz.”

Interaktif Harita

Sürücüler yüksek çözünürlüklü, kapasitif dokunmatik ekran aracılığıyla ihtiyaç duydukları seyahat bilgilerine kolaylıkla ulaşabiliyorlar. Yepyeni İnteraktif Harita, dokunmak için ölçekler sunuyor. Sürücüler kolaylıkla dokunmatik olarak detaylı bir keşif için haritayı yakınlaştırıp uzaklaştırabiliyor ve anlık bir hedef için rota bilgisi alabiliyorlar.

Yaşamboyu TomTom Trafik (tomTom Anında Trafik Bilgisi)

Yeni TomTom GO serisi, Yaşamboyu TomTom Trafik paketiyle geliyor. TomTom’un dünya çapındaki trafik bilgileri, tam olarak gecikmelerin başlangıç ve bitişlerini saptıyor ve sürücülerin ulaşacakları noktaya daha hızlı varmalarına yardımcı oluyor. Sürücüler TomTom Trafik’e akıllı telefonlarıyla istedikleri zaman ya da her zaman bağlanarak iki yoldan birini seçebiliyorlar.

Akıllı telefon bağlantısına sahip cihazlar, BlueTooth® ile akıllı telefonlara bağlanarak TomTom Trafik’ten bilgi almaya uygundur. Akıllı telefon bağlantısına sahip olanlar, var olan akıllı telefon datası ile TomTom Trafik’e ve aynı zamanda TomTom Hız Kamerası gibi diğer servislere erişebilir.

Her zaman internete bağlı olan cihazlar**, paket dışında direkt olarak TomTom Trafik’e kolaylıkla ulaşabilme yolu sunar. Sürücüler yerleşik bağlantı ile hiçbir ek masraf olmaksızın, ihtiyaç anında kolaylıkla TomTom Trafik’e ve TomTom Hız Kameresı gibi diğer servislere girebilirler.

3D Haritalar

Binalar ve simgesel yapılar çarpıcı 3D (Üç Boyutlu) ile hayata geçiriliyor; böylece sürücüler her zaman tam olarak nerede olduklarını biliyorlar.

Yeni TomTom GO serisi, basitleştirilmiş bir ürün hattına sahip. Tüketiciler, 4.3”, 5” ya da 6” modellerinden herhangi bir ölçüyü tercih edebilirler. Sonrasında da akıllı telefon bağlantısı ya da sürekli bağlanma özelliklerden hangisini kullanarak TomTom Trafik bilgilerine ulaşmayı tercih edeceklerine karar verebilirler.

Ek Özellikler:

Rota Göstergesi: Bir bakışta temel trafik ve seyahat bilgileri. Rota Göstergesi hassas trafik bilgileri ve sürücülerin önündeki yolun kız kamerası bilgilerini verir.

Hızlı Arama: Sürücüler sezgisel arama sonuçları ile varış noktalarını daha kolay bulabilirler. Sürücüler aramasını yaptıkları varış noktasını yazmaya başlar başlamaz, hızlı arama varış noktasını bulmaya başlar.

My Places: Sürücüler ‘My Places’ uygulaması ile favori lokasyonlarını haritada görebilir ve haritalarını kişiselleştirebilirler. Bu uygulama, favori lokasyonlarını tekrar tekrar bulmalarını ve seyir etmelerini kolaylaştırır.

Yaşamboyu Haritaları: Her zaman en son harita ile sürücüleri yönlendirir. Ürünün ömrü için, sürücülerin her yıl cihazlarına haritanın dört ya da daha fazla güncellenmiş halini yüklemeleri gerekir. Sürücüler, karayolu ağı, adresleri ve ilgi çekici tüm güncellemeleri alır.

Hız Kameraları (üç aylık deneme): Sürücüler hız kameralarının uyarılarıyla çok daha rahat bir şekilde yol alırlar. Bu zamanlı uyarılar, sürücülerin yerel hız limitleri konusunda bilinçlenmelerini ve hız cezaları konusunda maddi kazanç sağlamalarına yardımcı olur. TomTom küresel sürüş topluluğunun bir parçası olarak gelişmiş ve son derece hassas uyarı servisinden faydalanacaksınız.

* Akıllı telefonların tamamen uyumlu ve veri planlı olması gerekir. Ektra ücretlendirme uygulanabilir.

**Telekom ağ bağlantısı duruma tabidir.

 

Tags: , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑