Oto Haber

Published on Mayıs 30th, 2013 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Yeni Volvo FH çekicilerin Türkiye’deki ilk filo teslimatı Mestur’a yapıldı!

Avrupa pazarı için 2013 baharında üretilmeye başlanan yeni Volvo FH çekicilerin Türkiye’deki ilk filo teslimatı, Mestur Uluslararası Nakliyat’a yapıldı. Kurulduğu günden bu yana araç parkını Volvo ile güçlendiren Mestur, tüm dünyada kısa bir süre önce lansmanı gerçekleştirilen Volvo FH çekicileri tercih ederek yine bir ilke imza atıyor. Mestur, teslim aldığı 20 adet yeni Volvo FH 460 4×2 çekici ile aynı zamanda filosunu 100 araç kapasitesine ulaştırıyor.

2000 yılında Mersin’de kurulan Mestur, Volvo çekici ve kamyonlarından oluşan tek markalı filosu ile hizmet veriyor. Hizmet ve filo yatırımlarına hız kesmeden devam eden Mestur, teslim aldığı 20 adet yeni Volvo FH 460 4×2 çekici ile filosunu en son donanımlarla güçlendiriyor. Mestur, I-Shift şanzıman ve I-See teknolojisine sahip yeni Volvo FH 460 4×2 çekiciler ile operasyonlarının verimliliğini arttırırken aynı zamanda yakıt tasarrufunu en üst düzeye çıkarmayı hedefliyor.

Uluslararası taşımacılık ve nakliye sektöründe izlediği kalite politikası çerçevesinde çalışmalarına devam eden Mestur, grup şirketleri ve oluşturduğu dünya çapındaki acente ağı ile büyümeyi sürdürüyor. Mestur, uluslararası kara, hava, demir ve denizyolu taşımacılığı gibi lojistik sektörünün pek çok alanında hizmet veriyor. Genel olarak Ortadoğu ve Avrupa ülkelerine taşımacılık yapan Mestur, müşterilerine uluslararası kalite standartları doğrultusunda hizmet sunuyor. Bu nedenle taşımacılık sektöründe son teknolojiyi takip ederek yeni araç alımlarında tercihini, Volvo’nun tüm dünyada kısa bir süre önce lansmanını gerçekleştirdiği yeni FH çekicilerden yana kullanıyor. Mestur, yeni Volvo FH 460 4×2 ile kalitesinden ödün vermeyerek Volvo I-Shif şanzıman ve I-See teknolojisi donanımlarının avantajlarından da yaralanıyor. Mestur Nakliyat Genel Müdürü Ekrem Çiçek teslimat töreninde yaptığı açıklamada ilk olarak Volvo’yu özellikleri ve avantajları nedeniyle tercih ettiklerini daha sonraki alımlarında ise satış sonrası hizmetlerden memnuniyetlerinin de kararlarında etkili olduğunun altını çizerek;

“Mestur olarak 2000 yılından bu yana uluslararası taşımacılıkta her türlü yükü en düzenli, kaliteli, sorunsuz şartlarda, en hızlı ve ekonomik şekilde alıcılarına ulaştırmaktayız. Bu nedenle tercihimizi yine Volvo’dan yana kullanarak 20 adet Volvo FH 460 4×2 çekiciyi bünyemize kattık. Yeni Volvo FH çekicileri ilk gördüğümüzde çok etkilendik. Gerek donanımları gerek performansı gerekse konforu ve yakıt tasarrufu ile bir nakliye firmasının tüm beklentilerini en iyi şekilde karşılamak üzere üretilen bir çekici. I-Shift şanzıman ile birlikte yeni teknoloji I-See sayesinde yakıt tüketimleri daha da düşen yeni Volvo FH çekicilerin verimliliğimizi daha da arttıracağına hiç şüphemiz yok. Dünyanın bize göre en iyi çekicisinin Türkiye’de ilk sahibi olmak aslında öncülüğümüzün de bir simgesi,” dedi. Ayrıca son iki yıldır Volvo Dynafleet filo takip sistemini kullandıklarını belirten Ekrem Çiçek, “Dynafleet sistemi ile filomuzu ve işlerimizi kolaylıkla takip ediyoruz. Dynafleet filo takip sistemi, işleyişimiz ile ilgili pek çok bilgi vererek operasyonlarımızda büyük bir verimlilik ve kolaylık sağlıyor. Ayrıca, araç ve sürücü verilerinin analizi sayesinde yakıt masraflarımızı azaltacak çözümler bulmamıza yardımcı oluyor,” diye ekledi.

Yeni Volvo FH serisi, birinci sınıf bir kamyon ve çekicinin sunabileceklerini yepyeni bir boyuta taşıyor.

Yeni Volvo FH çekicilerin Türkiye’deki ilk teslimatına Volvo Group Trucks Türkiye’den Sorumlu Başkan Yardımcısı Mete Büyükakıncı, Volvo Group Trucks EMEA Satış ve Pazarlama Direktörü Christer Pehrsson, Volvo Kamyon Satış Direktörü Şafak Tuğut ve Volvo Kamyon Bölge Satış Müdürü Devrim Karataş katıldılar. Volvo Group Trucks Türkiye’den Sorumlu Başkan Yardımcısı Mete Büyükakıncı teslimat töreninde yaptığı açıklamada, “Lojistik sektörünün önemli markalarından biri olan Mestur’un, tercihini her zaman Volvo’dan yana kullanmasından dolayı mutluluk duyuyoruz. Şimdi ise ticari araçlar sektöründe çıtayı yükselten yeni Volvo FH’ın Türkiye’deki ilk filo teslimatının Mestur’a yapılması bizim için ayrı bir gurur kaynağı. Yeni Volvo FH serisi, birinci sınıf bir kamyon ve çekicinin sunabileceklerini yepyeni bir boyuta taşıyor. Yakıt ekonomisi, güvenilirlik, ergonomi, üstün yol tutuş ve güvenlik özellikleriyle yeni Volvo FH çekicilerin, hem Mestur Uluslararası Nakliyat’ın kârlılığını arttırmak, hem sürücülerinin verimliliğini ve konforunu sağlamak açısından iyi bir iş ortağı olacağını biliyoruz,” dedi.

 

Tags: , , , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑