Oto Haber

Published on Eylül 17th, 2012 | tarafından Abdülkadir YEŞİLYURT

0

Yeni nesil 3 kapılı i30, Paris Motor Show’da sahne alacak

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

2012 Paris Motor Show öncesinde 3. nesil yeni i30’un lansmanı 14 eylülde yapıldı. Hyundai’nin Avrupa için tasarladığı C segmentinde ki i30, hedef kitlesini geniş tutmak adına 3 ve 5 kapılı olarak satışa sunulacak.
Yeni i30’u seleflerinden ayıran en önemli özelliği daha sportif bir stile sahip olması ve glasshouse diye ifade edilen çok aydınlık bir iç konfora sahip olması. Bunların dışında uzun ön kapılar yeni arka stille araç dinamik bir silüete bürünmüş.
Yeniden dizayn edilmiş siyah altıgen ön ızgara, LED gündüz farı, sportif sis lambası ve yeni ön tampon Hyundai i30’un önden görünüşüne farklı bir tarz kazandırmış. Arkada ise yeniden şekillendirilmiş alt tampon sis lambaları ve beş kapılı i30’lar için seçilmiş dikey dizayn aracın bagaj hacmini geniş ve ve duruşunu sportif göstermiş.
Yeni i30’da 5 kapılı araçlar için uygulanan konfor standartları 3 kapılılar içinde uygulanmış. Avrupa’nın yol şartları ve konforu referans alınarak üretilen model farklı yol ve çevre şartlarında uygulanmak üzere FLEX STEER özellikli yeni bir direksiyon sistemine sahip böylece farklı özelliklere göre direksiyonunuzu ayarlayabiliyorsunuz.
Yeni Nesil i30 altı-ileri manuel ve otomatik şanzıman ile birlikte, dört motor seçeneği ve beş farklı motor gücü ile bir satışa sunulacak. Yeni motorla birlikte CO2 Emisyonları da bir hayli düşürülmüş. Kilometrede 97 gram emisyon salınımına sahip 1,6 litrelik dizel motoruyla segmentinde en iyi güç ve motor verimine sahip İ30, 128 beygir güce sahip. Avrupa için üretilen yeni İ30 Almanya’da ki komite tarafından en iyi üretim yapan Hyundai fabrikası seçilen Çek Cumhuriyetinde üretilecek.
Yeni Nesil i30 müşterileri 5 Yıl Üçlü Bakım, beş yıl sınırsız garanti ve beş yıllık yol yardımından faydalanabilecek.
Yeni Nesil İ30 üç kapılı, Hyundai standında 27 Eylül 2012 Perşembe günü saat 17:00 ‘de Paris Motor Show’da olacak.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: , ,Yazar Hakkında

1987 yılında Niğde de doğdu. İlköğretim ve liseyi Amasya’da tamamladı. 2006 yılında Dicle Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Otomotiv Öğretmenliği bölümünü kazandı. 2007 yılında Marmara üniversitesine kabul edildi. 2010 yılında Marmara Üniversitesi’nden otomotiv öğretmeni olarak mezun oldu. Şu anda Marmara Üniversitesi’nde “Silindir basınç değişiminin titreşim üzerine etkileri” konulu yüksek lisans tez çalışmasını sürdürüyor. İngilizce bilen Yeşilyurt; otomotivin tarihi gelişimi, içten yanmalı motorlar ve araçlarda arıza teşhisi konularında çalışmalar yürütmektedir.


Üste Git ↑