Maserati’nin dört kişilik coupe modeli Yeni GranTuri..."/> Yeni GranTurismo MC Stradale “Race Shift” şanzımanla dünyaya tanıtıldı... - OtoGüncel Oto Haber Sitesi

Oto Haber

Published on Mart 5th, 2013 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Yeni GranTurismo MC Stradale “Race Shift” şanzımanla dünyaya tanıtıldı…

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Maserati’nin dört kişilik coupe modeli Yeni GranTurismo MC Stradale Cenevre Fuarı’nda tüm dünyaya tanıtıldı

İtalyan lüks ve prestijli spor otomobil üreticisi Maserati, göz alıcı tasarımıyla dikkat çeken spor otomobili Yeni GranTurismo MC Stradale’nin dünya lansmanını bu yıl 83. kez kapılarını açan Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı’nda gerçekleştirdi. İlk kez 2010 yılında iki kişilik coupe olarak yollara çıkan Maserati GranTurismo MC Stradale yenilenirken 4 dört kişilik bir spor otomobile dönüştü. 

Maserati, Yeni GranTurismo MC Stradale’de sportif sürüş ile üstün konfor anlayışını bir araya getirerek dört kişilik sportif coupe kavramını değiştiriyor. Yeni GranTurismo MC Stradale, Maserati GranTurismo Ailesi’nin en hafif ve en hızlı modeli olmasıyla öne çıkıyor.

Yeni Maserati GranTurismo MC Stradale, “MC Race Shift” 6 ileri otomatik şanzımanla kombine edilen 460 HP gücündeki 4.7 litrelik V8 motoru sayesinde 0-100 km/s hızlanmasını sadece 4.5 saniyede tamamlarken, maksimum 303 km/s hıza ulaşabiliyor.

İtalyan lüks ve prestijli spor otomobil üreticisi Maserati, göz alıcı tasarımıyla dikkat çeken spor otomobili Yeni GranTurismo MC Stradale’nin dünya lansmanını bu yıl 83. kez kapılarını açan Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı’nda gerçekleştirdi. İlk kez 2010 yılında iki kişilik coupe olarak yollara çıkan Maserati GranTurismo MC Stradale yenilenirken 4 dört kişilik bir spor otomobile dönüştü.  Maserati, Yeni GranTurismo MC Stradale ile sportif sürüş ile üstün konfor anlayışını bir araya getirerek dört kişilik sportif coupe kavramını değiştiriyor. Yeni GranTurismo MC Stradale, Maserati GranTurismo Ailesi’nin en hafif ve en hızlı modeli olmasıyla öne çıkıyor.

“MC Race Shift” Şanzıman Sayesinde 60 Milisaniyede Vites Değiştiriyor

Yeni Maserati GranTurismo MC Stradale, “MC Race Shift” 6 ileri otomatik şanzımanla kombine edilen 460 HP gücündeki 4.7 litrelik V8 motoru sayesinde 0-100 km/s hızlanmasını sadece 4.5 saniyede tamamlarken, maksimum 303 km/s hıza ulaşabiliyor. Yeni Maserati GranTurismo MC Stradale karbon fiber kaputu sayesinde sadece 1700 kilogramlık ağırlığa sahip olmasıyla da dikkat çekiyor. Maserati mühendisleri karbon fiber malzeme sayesinde aracın ağırlığını önceki iki kişilik model ile aynı seviyede tutmayı başarıyor.

İdeal ağırlık dağılımı (ön %48, arka %52) ve “MC Race Shift” 6 ileri otomatik şanzımanı sayesinde Yeni Maserati GranTurismo MC Stradale, 60 milisaniye gibi göz açıp kapamaktan 5 kat daha kısa sürede hızlı ve mükemmel vites geçişlerine imkan veriyor. Dört yetişkine konforlu bir yolculuk imkanı sunan Yeni Maserati GranTurismo MC Stradale, keskin yol tutuş özelliklerine sahip olmasının yanı sıra sportiflik ve rahatlık anlayışından ise taviz vermiyor. Yeni Maserati GranTurismo MC Stradale’nin iç mekanı geniş olmasının yanında konforu ile de göz dolduruyor. Yeni Maserati GranTurismo MC Stradale, sportif sürüş ile üstün konfor anlayışını mükemmel bir dengeyle sunmayı başarıyor.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: , , , , , , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑