Oto Haber

Published on Şubat 22nd, 2013 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Yeni araç paylaşım platformu “Mobicar”

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Mobicar ile Herkes Kullandığı Kadar Ödeyecek!
Türkiye’nin en yeni araç paylaşım platformu Mobicar açıldı. Sistem içerisindeki araçların ihtiyacı olan kişilerce, belli süreler için paylaşılması esasına dayanan, kullandığınız kadar ödediğiniz, ekonomik ve pratik bir ulaşım alternatifi olan Mobicar şehrin çeşitli yerlerine yayılmış araçları ile www.mobicar.com.tr adresi üzerinden hizmete girdi. ‘Öde Kullandığın Kadar’ sloganıyla resmen faaliyete geçen Mobicar’a ilk yılına özel sadece 30 TL’ye üye olmak mümkün.
Tüm dünyada hızla yayılan araç paylaşım hizmet sisteminin ülkemizdeki en yeni temsilcisi Mobicar hizmete girdi. Kalabalık şehir hayatının vazgeçilmez gereksinimi “araba” ve “ulaşım” ihtiyaçlarına en ideal çözümü sunmak için kurulan Mobicar hem ekonomik hem pratik bir ulaşım alternatifi olarak herkese, her keseye hizmet sunması ile göze çarpıyor.
www.mobicar.com.tr adresinden ilk etapta İstanbullulara hizmet vermeye başlayacak Mobicar sayesinde ulaşım ihtiyacı olan kişiler hem araç sahipliğinin potansiyel külfetlerinden kurtulurken hem de bu sahipliğinin bütün avantajlarından yararlanabilecekler. Araç paylaşım sistemini ilk kez İstanbul’da yer alan 12 aracı ile 5 lokasyonda uygulamaya alan Mobicar’ın ‘Öde Kullandığın Kadar’ sloganıyla hayatımıza giren yepyeni araç paylaşım platformuna birinci yıla özel sadece 30 TL’ye üye olarak dâhil olmak mümkün.
Mobicar Hk!
2012 yılı sonunda kurulan Mobicar üyelik sistemi ile çalışıyor. Mobicar araçlarını kullanmak için mutlaka belli üyelik kriterlerine uyarak Mobicar üyesi olmak gerekiyor. Kişi www.mobicar.com.tr adresi üzerinden Mobicar üyesi olduğu zaman adresine bir Mobicar üye kartı gidiyor ve bu noktadan itibaren önceden rezervasyon yapmak koşulu ile Mobicar araçlarını kullanabilir hale geliyor. Üye önceden rezervasyon yaptığı aracımızın kapılarını Mobicar Üye Kartı ile açıp kullanabiliyor. Üye kartı sadece önceden yapılan rezervasyon neticesinde araçların kapılarını açıp kilitliyor. Bu şekilde rezervasyon süresi dışında üyelerin araçların içine girmesi engelleniyor. Üyelerinin sadece kullandığı kadar ödediği Mobicar’a ait tüm detaylara www.mobicar.com.tr adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑