Oto Haber

Published on Ağustos 30th, 2013 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Yazarımız Hüseyin Yayla’dan Başarılı Organizasyon!

AktiviteÇekmeköy Beşyıldız 1. Etap 2785’de Sosyal ve Sportif Etkinlikler Şenlik Havasında Tamamlandı

Son zamanlarda İstanbul’un kentsel dönüşüm izlerine önderlik yapan, sosyal ve yeşil alanları ile yaşamın yeni merkezi olan Çekmeköy’de bir ilk gerçekleşti.

21- 29 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşen organizasyonda başarılı olan gençlere ve çocuklara; ödülleri, site yönetimi ve aileleri tarafından verildi. Bu etkinlikte heyecan, emek, hırs, gözyaşı, sevinç ve dostluk ön plandaydı.

Otogünceldeki başarılı yazıları ile okuyucularına; eğitim, hizmet ve personel konusunda kalitenin önemini vurgulamaya çalışan ve her fırsatta “Önce İnsan” diyen, aynı zamanda yaşadığı sitenin de yöneticiliğini üstelenen Hüseyin Yayla şu açıklamalarda bulundu:

Göreve geldiğimiz günden bugüne site sakinlerimizin daha güvenli, sağlıklı, huzurlu, görsel ve işlevsel amaca hizmet eden bir ortamda yaşamaları ve sitemiz içerisindeki günlük yaşamlarını kolaylaştırmak amacıyla çalışmalarımız devam etmektedir. Bu yıl, hiç olmadığı kadar gençlerimizin ve çocuklarımızın seslerine daha fazla kulak verdik.

Çocuklarımızın/gençlerimizin,  bedensel, zihinsel ve kültürel yönden gelişimlerine katkıda bulunmak, aralarında birlik, beraberlik, dostluk ve kardeşlik bağlarını güçlendirmek amacı ile bu yıl sitemizde birçok aktiviteler düzenledik.

Yüzme, basketbol, futbol, koşu, voleybol, sutopu, bisiklet, fıkra-bilmece-resim-müzik-ses ve oyun gösterisi, beceri, güç, özel yetenek gösterisi ve sosyal aktivitelerle çocuklarımıza eğlenceli ve verimli geçecek bir yaz tatili sunmayı hedeflemiştik, bunu da başarı ile tamamladık.

Bu yıl siteler arası yarışmalar düzeyinde Voleybol dalında bir de ikincilik kupası kazandık. Sonrasında sitemizin gençlerini heveslendirmek adına orta yaş üzeri/emektar sakinlerimiz ile gençlerimiz arasında mini futbol turnuvası düzenledik. Herkes çok eğlendi.

Bu etkinlikler sonrasında gençlerimizin/çocuklarımızın kazandıkları deneyim ve becerileri, hatıraları ve ödülleri hayatlarının sonuna kadar unutmayacaklarına inanıyoruz.

Gelecek yıl bu etkinlikleri geleneksel hale dönüştürüp, komşu sitelerimiz ile iş birliği yaparak, bahar şenlikleri, tiyatro, spor, müzik, sergiler, söyleşiler gibi birçok etkinliği bir arada düzenlemek istiyoruz. Çekmeköy bölgesinde sosyal ve kültürel bir zenginlik oluşturup, yaz dönemini festival havası içerisinde geçirmeyi hedefliyoruz. Komşularımızın çocuklara/gençlere yönelik ilgisini ve duyarlığını bildiğimiz için, bugünden gelecek yılın heyecanını yaşıyor, her şeyin düşündüğümüzden daha güzel olacağına yürekten inanıyoruz.

Bu organizasyona başından sonuna kadar destek veren Yönetim Kurulumuza, Site Müdürümüz Erkan Emanet’e, katılımcı çocuklarımıza ve gençlerimize, site sakinlerimize, tüm personel kadromuza ve sizlere katkılarınızdan dolayı çok teşekkür ederiz.

Seneye daha güçlü projelerde bir arada olma dileğiyle şahsınızda tüm Çekmeköy halkına sevgi ve selamlarımızı sunar, sağlıklı, mutlu ve başarılı günler dileriz.

Tags: , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑