Oto Haber

Published on Aralık 19th, 2012 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Windows 8’in ilk Türk kurumsal sorumluluk uygulaması: TRAFİK HAYATTIR!

Hayata bagli kalDoğuş Otomotiv, ‘Trafik Hayattır’ platformu ile bir ilke daha imza attı. Teknoloji dünyasına eşsiz bir yenilik ve erişim gücü getiren Windows 8 Uygulama Mağazası’nda yer alan Türkiye’deki ilk kurumsal sorumluluk uygulaması ‘Trafik Hayattır’ oldu.

Doğuş Otomotiv 2004 yılından bu yana toplumda trafik güvenliği konusunda bilinçlendirme ve kültür değişimi amacı ile yürüttüğü çalışmalarına, yeni bir iletişim platformu olan Windows 8 uygulaması ile devam ediyor. Doğuş Otomotiv, Trafik Hayattır Windows 8 Uygulaması kapsamında kullanıcılara sunduğu trafik güvenliği içerikli mesajları ile günlük yaşamımızın önemli bir bölümünü geçirdiğimiz trafikte en yaygın bilinen yanlışların düzeltilmesini ve toplumda farkındalık yaratmayı amaçlıyor. Uygulamada paylaşılan mesajlar, görsel çalışmalar ile birlikte sunularak, kullanıcıların zihninde daha kolay bir şekilde kalıyor. Trafikte uygulanması gereken en temel 18 kurala değinen Trafik Hayattır Windows 8 uygulamasında mesajlar oldukça basit ve net bir şekilde kullanıcıların kullanımına sunuluyor.

PC ve tabletlerde

Windows 8’in satışa sunulması ile birlikte, birçok firma bu yeni uygulama mağazasında yer almak için çalışmalar gerçekleştirdi. Doğuş Otomotiv de kurumsal sorumluluk uygulaması Trafik Hayattır’la Windows 8 Uygulama Mağazası’nda yerini aldı. Uygulama, PC ve tablet bilgisayar kullanıcılarına yönelik trafik güvenliğine ilişkin yararlı mesajlar içeriyor. Böylelikle kullanıcılar, Trafik Hayattır Windows 8 uygulamasıyla platformun asıl amacını oluşturan ve Türkiye’nin önemli sorunlarından bir haline dönüşen trafik güvenliği konusunda bilgilendirme mesajlarına kolaylıkla ulaşabilecekler.

Doğuş Otomotiv Kurumsal İletişim Direktörü Bebekoğlu: Etki alanımızı genişletiyoruz

Windows 8 Mağazası’ndaki ilk Türk sosyal sorumluluk uygulaması Trafik Hayattır’a ilişkin görüşlerini paylaşan Doğuş Otomotiv Stratejik Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörü Koray Bebekoğlu, “Doğuş Otomotiv olarak 2004 yılından itibaren Trafik Hayattır Platformumuz kapsamında toplumumuzun tüm kesimlerinde trafik güvenliği farkındalığını arttırmaya yönelik çeşitli çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Windows 8 Mağazası’ndaki Trafik Hayattır uygulamamız sayesinde de çalışmalarımızı, dijital platforma taşıyarak etki alanımızı genişlettik. Ulaştığımız her bir kişi bizim için çok değerli. Ayrıca kurumsal sorumluluk projelerin günümüzün yeni iletişim alanı olan dijital platformlara da taşınmasının toplumsal gelişimimiz yönünde büyük katkıları olduğunu düşünüyorum” dedi.

Windows Pazarlama Grup Müdürü Onur Altıntaş: “Çok önemli bir uygulama”

Windows 8 Mağazası’nda ilk Türk sosyal sorumluluk uygulamasının yer almasından dolayı büyük memnuniyet duyduklarını ifade eden Windows Pazarlama Grup Müdürü Onur Altıntaş ise, “Doğuş Otomotiv, Türkiye için çok anlamlı ve faydalı bir uygulamaya imza attı. Windows 8 ayrıcalığıyla ‘Trafik Hayattır’ uygulamasını kullananlar trafik güvenliği ilgili bilgilere evden, yoldan, işten yani her yerden diledikleri cihazdan ulaşabilecekler. Kurumları ve kullanıcıları eşsiz erişim gücüne sahip Windows Mağazası’nda buluşturmaktan ve toplumumuzun gelişimine katma değer sağlayacak uygulamaları sunmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz.” dedi.

 

Tags: , , , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑