Oto Haber no image

Published on Temmuz 5th, 2012 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Volvo Windsurf Cup’12 ASPC’de başlıyor

Yaz sezonu boyunca Volvo’nun sponsorluğunda ASPC Windsurf Center’da devam edecek olan Volcar Volvo Windsurf Cup ‘12, tüm sörf tutkunlarını Alaçatı’da eşsiz bir organizasyonla bir araya getirmeyi hedefliyor.

Uzun yıllarını sörfe vermiş ancak yarışma fırsatı bulamamış 35 (+) ve 18 (-) yaş grubunda amatör sörfçülerin ilgi odağı olacak Volcar Volvo Windsurf Cup ‘12,  yaz sezonu boyunca ASPC’nin Alaçatı sörf koyundaki 6 bin metrekarelik alana yayılmış tesislerinde düzenlenecek.

Toplam beş ayaktan oluşan ve temmuz, ağustos, eylül aylarında düzenlenecek rüzgâr sörfü kupasının ilk ayağı 15 Temmuz’da gerçekleşecek. Diğer ayaklar ise sırasıyla; 29 Temmuz, 12 Ağustos, 26 Ağustos ve 2 Eylül’de gerçekleşiyor olacak. Sürpriz ödüller için mücadele edecek yarışmacılar, bu ayakların en az dört tanesine katılarak sezon sonunda topladıkları puanların ortalaması ile değerlendirilecek.

Organizasyon; yarışların yanı sıra müzik, mc performansları, latin perküsyon etkinlikleri, halat çekme ve Volvo S60 ile pitstop yarışması gibi aktiviteler ile büyük bir şölen tadında gerçekleştirilecek.

Volcar Volvo Windsurf Cup ‘12’nin katılımcı ve izleyicileri, tüm ayaklarda Volvo ürün gamına ait modeller ile test sürüşü yapma fırsatı da bulacak. Ayrıca Volvo’nun güvenlik teknolojilerinin denenebileceği aktiviteler de gerçekleştirilecek.

Tags: , , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑