Oto Haber

Published on Ekim 30th, 2012 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Volvo V40 Cross Country ve V40 R-Design, Paris Otomobil Fuarı’ndan sonra ilk kez Türkiye’de sergilenecek…

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Yeni Volvo V40, İstanbul Autoshow 2012’nin yıldızı olmaya hazırlanıyor

Beş kapılı premium C segmentine iddialı bir giriş yapan yeni Volvo V40, Türkiye’deki ilk gösterimini İstanbul Autoshow 2012 ile yapmaya hazırlanıyor. Paris Otomobil Fuarı’na damgasını vurduktan sonra ikinci kez İstanbul Autoshow’da sergilenecek V40 Cross Country ve V40 R-Design da Volvo standının yıldızları arasında yer alacak…

İlk kez geçtiğimiz mart ayında Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılan ve Paris Otomobil Fuarı’na da damgasını vuran yeni Volvo V40, Türkiye’deki ilk gösterimini İstanbul Autoshow 2012’de yapacak. İki yılda bir düzenlenen İstanbul Autoshow Uluslararası Otomobil Fuarı, bu yıl 2-11 Kasım tarihleri arasında Beylikdüzü Tüyap’ta, 50 bin metrekare alan üzerinde gerçekleşecek.

Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nin dokuzuncu salonunda yer alacak 864 metrekarelik Volvo standında, ziyaretçileri birçok sürpriz bekliyor. Beş kapılı premium hatchback sınıfına, büyük otomobillerin özelliklerine sahip, lüks bir görünümle giren yeni Volvo V40, Türkiye prömiyerini Autoshow 2012’de yapmaya hazırlanıyor. Ayrıca, ilk kez Paris Otomobil Fuarı’nda tanıtılan V40 Cross Country ve V40 R-Design da Volvo standında otomobil tutkunları ile buluşacak.

Volvo Car Türkiye, İstanbul Autoshow standını, markanın üç temel değeri olan kalite, çevre güvenlik üzerine kurguladı. Volvo’nun öncü güvenlik teknolojileri, ilginç kurgularıyla Autoshow’da sergilenecek. Ziyaretçiler, İsveçli markanın sportif ve maceracı kimliğine de bu yılki fuarda yakından şahit olma fırsatı yakalayacak.

Yeni Volvo V40, V40 Cross Country ve V40 R-Design, fuarın yıldızları arasına girmeye hazırlansa da Volvo standında yalnız olmayacaklar. S60, V60, XC70, S80 ve elit cabriolet modeli C70 de Volvo standını renklendiren modeller arasında yer alacak. Bu yıl lansmanı yapılan, ‘en iyi üçlü’ motor-şanzıman kombinasyonuna sahip S60 DRIVe Powershift de Volvo standında olacak.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: , , , , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑