Oto Haber

Published on Eylül 27th, 2012 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Volkswagen’in Paris Autoshow’daki yıldızı “Yedinci nesil Golf”

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

29 Eylül-14 Ekim tarihleri arasında düzenlenen Paris Autoshow’da Volkswagen, efsane modeli Golf’ün merakla beklenen yedinci neslinin dünya prömiyerini yapıyor.

Volkswagen, 29 Eylül’de kapılarını açacak olan Paris Autoshow’da Golf modelinin yedinci neslinin dünya prömiyerini gerçekleştiriyor. 1974 yılında pazara sunulmasıyla birlikte yeni bir sınıfın oluşmasını sağlayan ve bugüne kadar 30 milyon adede yakın bir satış rakamına ulaşan Golf modelinin yedinci nesli Paris Autoshow’da tutkunlarıyla buluşuyor.

Daha güvenli, daha konforlu ve boyutları itibarıyla bir önceki nesle göre daha geniş olmasına karşın, 100 kg daha hafif olan Yeni Golf, silindir yönetimi “ACT” teknolojisine sahip 140 PS’lik motoruyla 100 km’de sağladığı 4,8 litrelik yakıt tüketimi değeriyle, bir önceki nesilden yüzde 23 oranında daha tasarruflu.

Daha geniş bagaj kapasitesi

Volkswagen’in bir devrim niteliğindeki MQB (Modular Transverse Matrix) platformu üzerinde yeniden tasarlanan Golf 7, yeni multimedya sistemleri, gelişmiş sürüş destek sistemleri, yeni iç ve dış tasarımıyla segmentinin standartlarını yeniden belirliyor. Bir önceki versiyona göre daha geniş olan aracın bagajı Golf 6’ya göre 30 litre daha geniş. Ayrıca Yeni Golf’te Çoklu Çarpışma Fren Sistemi (Multi Collision Braking) gibi güvenlik sistemleri standart olarak sunuluyor. Yeni Golf, 105 PS ve 140 PS motor gücü arasında değişen farklı TDI ve TSI motor seçenekleriyle sunuluyor.

Tüm motor versiyonları standart olarak “Start/Stop” ve “Fren Enerjisi Geri Kazanımı” gibi etkili BlueMotion teknolojileriyle donatılan Golf, düşük yakıt tüketimi ve karbon salınımı sayesinde çevre dostu yolculukların yapılmasını sağlıyor. Yeni Golf’ün 105 PS’lik dizel motor seçeneği, 100 km’de 3,8 litrelik yakıt tüketimi ve km’de 99 gr’lık CO2 emisyonu değeriyle sıradışı bir performans ortaya koyarak yakıt tüketimi konusunda da iddialı olduğunu açıkça ortaya koyuyor.

İhtişamlı Volkswagen Hyperdrive’da 22 araç sergileniyor

Volkswagen Paris’te, Golf’ün yanında şehir içi aracı up!ın birçok versiyonunu, CC ve Beetle ile bir çok R modeli gibi toplam 22 aracı sergiliyor. İhtişamlı Volkswagen standı ” hyperdrive”, 90 metre uzunluğunda ve 2 bin 763 metrekare alanı kaplıyor. 100 kilometre kablo ve 138 ton çeliğin kullanıldığı stant, 125 TIR ile taşındı.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: , , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑