Oto Haber

Published on Nisan 17th, 2012 | tarafından Abdülkadir YEŞİLYURT

0

Uluslararası Otobüs Konferansı İstanbul’da

UITP Uluslararası Otobüs Konferansı’nın 7’si 18-20 Nisan 2012 tarihlerinde İstanbul’da yapılacak…

Dünyanın toplu taşımacılık alanındaki en büyük organizasyonu olan Uluslararası Toplu Taşımacılar Birliği’nin iki yılda bir dünyanın farklı kentlerinde düzenlediği UITP Uluslararası Otobüs Konferansı’nın 7’si 18-20 Nisan 2012 tarihlerinde İETT İşletmeleri Genel Müdürlüğü ve TÖHOB (Tüm Özel Halk Otobüsleri Birliği) ev sahipliğinde İstanbul’da düzenlenecek.

Kent içi ve bölgesel otobüs taşımacılığı alanında en etkili ve geniş katılımlı konferans olma özelliğini taşıyan etkinlikte, dünyanın önde gelen kentlerinden gelen konuşmacılar bir araya geliyor.

Otobüs sektöründeki son teknolojiler ve yenilikler, Metrobüs sistemleri, otobüs alım ve işletme kontratları, sürdürülebilirlik ve çevre, alternatif yakıtlar ve hybrid araçlar, otobüs alt yapısı ve kentsel yaşam, finansman, kurumsallaşma, yasal düzenlemeler ve sektörü yakından ilgilendiren diğer birçok konu, alanlarında uzmanlaşmış isimler tarafından masaya yatırılacak.

Açılışı Bakan Binali Yıldırım Yapacak

Açılışını Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik Bakanı Binali Yıldırım, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı ve UCLG Dünya Başkanı Kadir Topbaş ve UITP Genel Sekreteri Alain Flausch’ın yapacağı konferansta, Ulaştırma Bakanlığı tarafından Türkçe uyarlaması yapılan “OECD ve UITP Ulaşım Personelleri için Engelli Yolcularla İletişim Rehberi”nin tanıtımı da Bakan Binali Yıldırım tarafından gerçekleştirilecek.

Otobüsler için Uluslararası İstanbul Deklarasyonu Yayınlanacak

Avrupa Birliği Bakanı ve Baş Müzakereci Egemen Bağış’ın konuşmacı olacağı konferansın kapanış oturumunda ise “Otobüsler için Uluslararası İstanbul Deklarasyonu” yayınlanacak. Otobüs taşımacılığı ile ilgili dünya kentlerinin ana strateji dokümanlarından birisi olacak olan deklarasyon, dünyanın metropol kentlerinde otobüs taşımacılığının gelecekte nasıl şekillenmesi gerektiği ile ilgili önemli tavsiyeler içerecek.

İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca ve Türkçe simültane tercümelerin gerçekleştirileceği konferansa 60 farklı ülkeden katılım bekleniyor.

18-20 Nisan’da İstanbul’da yapılacak 7. UITP Uluslararası Otobüs Konferansı’na tüm basın mensuplarımız davetlidir. Siz değerli basın mensuplarımızın bilgisine sunar, çalışmalarında başarılar dileriz.

Tarih: 19 Nisan 2012 Perşembe
Saat: 08.30 (açılış oturumu) – 09.30 (basın toplantısı)
Yer: Ceylan Intercontinental Otel, Dolmabahçe Salonu, İstanbul,
NOT: Türkçe ve İngilizce olarak tercüme yapılacaktır.

Haber7

Tags: , , , , , , ,Yazar Hakkında

1987 yılında Niğde de doğdu. İlköğretim ve liseyi Amasya’da tamamladı. 2006 yılında Dicle Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Otomotiv Öğretmenliği bölümünü kazandı. 2007 yılında Marmara üniversitesine kabul edildi. 2010 yılında Marmara Üniversitesi’nden otomotiv öğretmeni olarak mezun oldu. Şu anda Marmara Üniversitesi’nde “Silindir basınç değişiminin titreşim üzerine etkileri” konulu yüksek lisans tez çalışmasını sürdürüyor. İngilizce bilen Yeşilyurt; otomotivin tarihi gelişimi, içten yanmalı motorlar ve araçlarda arıza teşhisi konularında çalışmalar yürütmektedir.


Üste Git ↑