Oto Haber

Published on Eylül 6th, 2013 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

TÜVTÜRK’ün Yeni Yüzü!

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

TÜVTÜRK’ün yeni internet sitesiyle randevu almak ve muayene ile ilgili merak ettiklerinize ulaşmak artık daha kolay 

TÜVTÜRK’ün araç sahiplerinin önerileriyle yenilenen internet sitesi, görsel yoğun ve modern tasarımıyla daha kullanıcı dostu hale geldi. Ücretsiz muayene randevusu almak ise daha kolaylaştı.

Türkiye’de periyodik araç muayene hizmetini vermeye yetkili tek kurum olan TÜVTÜRK’ün internet sitesi yenilendi. www.tuvturk.com.tr adresinden ulaşılabilen internet sitesinde, önceki tasarımın aksine, görsel ağırlıklı bir tasarım uygulandı. Yenilenen sitede araç muayene işlemleri ile ilgili merak edilen her türlü bilgiye, birkaç tık ile erişilebiliyor. Araç sahipleri, araçlarını muayeneye getirmeden önce muayene süreciyle ilgili birçok bilgiye, görsel, video ve interaktif içerik desteği ile ulaşabiliyor.

Ziyaretçiler, internet sitesinin en büyük yeniliğini, ücretsiz araç muayene randevusu alırken deneyimliyor. Hali hazırda bir çok muayene istasyonu sadece randevu ile hizmet vermekte ve bu sistemle bekleme sürelerinin azalması sağlanmakta. Araç sahiplerinin online randevu sistemiyle ilgili önerileri dikkate alınarak geliştirilen yeni randevu uygulamasında, artık form uygulaması yerine, görsel seçme sistemi kullanılıyor. Sadece 5 kısa adımda muayene randevusu alınabilirken, aynı zamanda muayene öncesinde, sırasında ve sonrasında yapılması gerekenlerin görsel destekli olarak anlatılmasıyla zorunlu araç muayenesi sürecini eskisinden çok daha kolay hale getiriyor.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: , , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑