Oto Haber

Published on Ocak 29th, 2013 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

TÜVTURK’ten araç muayene istasyonlarına yönelik kamuoyuna önemli mesaj!

1- T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın denetiminde periyodik araç muayene hizmeti vermeye yetkili tek kuruluş olan TÜVTURK, 196 sabit istasyonunun 155’inde randevulu muayene hizmeti vermektedir.
2- Araç muayene randevuları “tuvturk.com.tr” internet sitemizden ve kendi çağrı merkezimizden ücretsiz olarak verilmektedir. Bu hizmetin kaldırılması gibi bir durum, kesinlikle söz konusu değildir.

3- Bunun dışında, şirketimizin internet sitesinden farklı bir numaraya ya da kuruma herhangi bir yönlendirme yapılması da söz konusu değildir.

4- Bizim dışımızda farklı kişi ve kurumlar, kendi inisiyatifleri ile yine herkese açık olan internet sayfamızı kullanarak muayene randevu hizmetine aracılık hizmeti vermekte, bunu da reklam çalışmaları ile duyurmaktadırlar. Bu aracılık hizmeti ile kurum olarak bizim hiç bir ilgimiz bulunmamaktadır.

5- Hal böyleyken, kurumumuz hakkında yalan olduğu açık olan ve itibarımızı zedeleyecek nitelikte ithamlar içeren bu iddiaları ortaya atan ve yayan kişiler hakkında yasal yollara başvuracağımızı kamuoyu ile paylaşmak isteriz.

Tags: , , , , , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑