Honda Tü..."/> Türkiye’nin en güvenli motosiklet aktivitesi 5 Mayıs’ta başlıyor! - OtoGüncel Oto Haber Sitesi

Oto Haber

Published on Nisan 18th, 2012 | tarafından Abdülkadir YEŞİLYURT

0

Türkiye’nin en güvenli motosiklet aktivitesi 5 Mayıs’ta başlıyor!

Honda Türkiye, motosiklet kullanıcılarıyla bütünleşmek, güvenli sürüşün önemini vurgulamak ve en güvenli motosiklet sürücüsünü seçmek  için Honda Gymkhana etkinliğini 5 Mayıs’ta Motosiklet Eğitim Merkezi’nde başlatıyor.

 

Honda Türkiye, güvenli sürüş ve eğlence konusunda Türkiye’nin en nitelikli aktivitesi olan Honda Gymkhana’ya bu yıl Honda Motosiklet Eğitim Merkezi’nde start veriyor. 5 Mayıs’ta düzenlenecek olan Honda Gymkhana’da katılımcılar unutulmaz bir güne hep beraber tanık olacak. Dünyanın en büyük motor üreticisi olan Honda; uzun yıllardır Honda Gymkhana aktivitesini değişik ülkelerde motosiklet kullanıcılarıyla bütünleşmek, bir araya gelmek, güvenli sürüşün önemini vurgulamak ve hep beraber eğlenmek için düzenliyor.

 

Gymkhana’yı geleneksel motosiklet yarışlarından ayıran ise; sürücülerin 180 derece ve 360 derece dönüşler, ani geri dönüşler, 8 figürleri ve diğer yetenek gerektiren manevraları sergilemesini gerektirmesi. Gymkhana etkinliği sırasıyla İstanbul, İzmir, Fethiye  etapları ve İstanbul final etabından oluşacak. İlk üç etapta dereceye girenler final etabında bir kez daha yarışarak Türkiye’nin en güvenli ve en hızlı motosiklet sürücüsü seçilecek.

 

 

Tags: , ,Yazar Hakkında

1987 yılında Niğde de doğdu. İlköğretim ve liseyi Amasya’da tamamladı. 2006 yılında Dicle Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Otomotiv Öğretmenliği bölümünü kazandı. 2007 yılında Marmara üniversitesine kabul edildi. 2010 yılında Marmara Üniversitesi’nden otomotiv öğretmeni olarak mezun oldu. Şu anda Marmara Üniversitesi’nde “Silindir basınç değişiminin titreşim üzerine etkileri” konulu yüksek lisans tez çalışmasını sürdürüyor. İngilizce bilen Yeşilyurt; otomotivin tarihi gelişimi, içten yanmalı motorlar ve araçlarda arıza teşhisi konularında çalışmalar yürütmektedir.


Üste Git ↑