Oto Haber

Published on Ocak 8th, 2015 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

TRW Gelişmiş Sürücü Desteği Sistemi DAS’ı S-Cam4 ile Geliştiriyor

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

TRW, gelişmiş sürücü desteği sistemlerinin (DAS) ihtiyaçlarını karşılayabilecek nesne algılama mesafesi ve görüntüleme alanı özellikleri daha da geliştirilen yeni nesil kamera sistemi S-Cam4 ailesini tasarladı.

S-Cam4 ailesi içerisinde; yayaları ve yoldan geçen bisikletleri algıladığında harekete geçen acil durum freni (AEB) test protokollerini rahatlıkla karşılayabilen standart ve mekanik tasarıma sahip tek lensli mono kamera versiyonu bulunmakta. Yenilikçi kamera ailesinde aynı zamanda yarı otomatik sürüş işlevlerini destekleyen üst düzey üç lensli TriCam4 versiyonu da yer alıyor.

Lansmanının 2018 yılında yapılması planlanan yeni nesil tek lensli ünite, verimliliği kanıtlanmış olan S-Cam3 mono kamera temel alınarak tasarlandı. Üç lensli kamerada ise uzak mesafeleri algılamak için teleobjektif, kısa mesafeler için de balık gözü objektifi dahil ederek “Otobanda Sürüş Desteği” ve “Trafik Sıkışıklığı Desteği” gibi yarı otomatik sürüş işlevleri için ideal özellikler sunuluyor. S-Cam4 ailesinde, üst düzey DAS ve yarı otomatik uygulamaların performansının daha da arttırılabilmesi için Mobileye’ın Eye Q4 görüntü işlemcisi ve nesne algılama algoritmaları ile birlikte TRW’nin yatay-dikey kontrol algoritmaları yer alacak.

İskambil destesi büyüklüğündeki birinci sınıf kamerada entegre işlemci ile görüntüleyici yer alıyor. TRW aynı zamanda mükemmel termal özellikleri sayesinde daha verimli ısı dağılımı sağlayan bir magnezyum muhafazadan faydalanacak. ubscribe

“S-Cam4 ailesi, hem gelişmiş DAS hem de üst düzey güvenlik ve konfor sistemlerini destekleme yönündeki yol haritamızda ilerlerken son derece önemli bir adım olarak öne çıkıyor.” diyen TRW Satış ve İş Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Peter Lake, sözlerini şöyle tamamladı: “Üst düzey işlemci ve gelişmiş algoritmalar sunan S-Cam4 mono kamera, yüksek performansı düşük fiyat ile sunacak. TriCam ise yarı otomatik sürüş işlevleri için sınıfının en iyi kamera performansını sergileyecek.”

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: , , , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑