Nisan ayında göreve getirilen Treyler Sanayicileri Den..."/> TREDER Yönetim Kurulu’nun yeni üyelerinden ilk ziyaret Brisa’ya - OtoGüncel Oto Haber Sitesi

Oto Haber

Published on Mayıs 20th, 2013 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

TREDER Yönetim Kurulu’nun yeni üyelerinden ilk ziyaret Brisa’ya

Nisan ayında göreve getirilen Treyler Sanayicileri Deneği’nin (TREDER) yeni Yönetim Kurulu üyeleri ilk ziyaretlerini 9 Mayıs 2013’te İzmit, Brisa fabrikasına gerçekleştirdi. Ziyaretçilerle Brisa’nın ticari lastikler pazarı öngörüleri ve ürün portföyü ile ilgili bilgiler paylaşıldı.

Treyler Sanayicileri Deneği’nin (TREDER) Yönetim Kurulu’nun yeni üyeleri ilk toplantılarını İzmit, Brisa fabrikasında gerçekleştirdi. Kısa bir fabrika turu yapan ziyaretçilere Brisa Akademi eğitmeni Nusret Efe tarafından ticari lastiklere yönelik ürün tanıtımı yapıldı. Toplantıda Brisa’nın 2013 yılı başında oluşturulan yeni pazarlama yapısı ve TREDER gibi stratejik önemi olan dernekler ile ilişkilerin geliştirilmesine yönelik hedefler anlatıldı. Fabrika turunun ardından TREDER Yönetim Kurulu yeni üyeleri ilk olağan toplantılarını İzmit Brisa tesislerinde gerçekleştirdi.

Brisa ile geçtiğimiz ay imzaladığı kapsamlı işbirliği anlaşmasını kamuoyuna açıklayan OKT Trailer’ın ve 2012 yılında en çok treyler üreten firma olan TIRSAN’ın yöneticilerinin de aralarında bulunduğu TREDER yönetimi, treyler pazarının önümüzdeki yıllarda nasıl hareket edeceğine dair sektör öngörülerini Brisa çalışanları ve yetkilileriyle paylaştı.

Tags: , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑