Oto Haber no image

Published on Kasım 29th, 2012 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Transist 2012’de gözler Anadolu Isuzu’da

Anadolu Isuzu, 3. Transist Ulaşım Sempozyumu ve Fuarı’ nda sektörün önde gelenlerini ağırladı. Sınıfının en geniş, en uzun ve en yüksek yolcu kapasitesine sahip otomatik ve düz vitesli Citibus ve Novociti ile Haziran ayında lansmanı yapılan yeni D-Max’i sergileyen Anadolu Isuzu her zaman olduğu gibi bu fuarda da dikkat çekti.

Satış Müdürü Efe Yazıcı ve Pazarlama Müdürü Bilge Gündüz ile stantı ziyaret eden ve konuklarla tek tek ilgilenen Anadolu Isuzu Genel Müdür vekili Fatih Tamay, Citibus ve Novociti’ nin  toplu taşıma sektöründe Türkiye’ nin dört bir yanında tercih edilen araçlar haline geldiğinin altını çizdi.

Fatih Tamay açıklamasına şöyle devam etti:

“Anadolu Isuzu olarak belediyelerin ve halkımızın her türlü ihtiyacına uygun araçlar tasarlayıp üretiyoruz. 9.5 metre segmentindeki Citibus ve 7.5 metre segmentindeki Novociti, Isuzu kalite ve güvencesinden taviz vermeden hizmet vermeye başladığı günden bu yana Türkiye genelindeki yaygın servis ağı ve  düşük yakıt tüketimi ile hem kullanıcıların hem de belediyelerimizin yüzünü güldürüyor.”

28 – 30 Kasım tarihleri arasından açık kalan fuarın ikinci gününde Anadolu Isuzu AR-GE Müdürü Hakan Özenç, Ulaşım Sempozyumunda  “Kentsel Ulaşımın Geleceği” konulu bir sunum yaptı. İlgi çeken sunum sektörün ileri gelenleri ve davetliler tarafından ilgiyle izlendi.

CITIBUS: “Yeni Nesil Otobüs”

Isuzu CITIBUS’ lar büyük otobüs kullanmanın mümkün olmadığı alanlara çözüm getirmesiyle belediyelerin büyük beğenisini topluyor. Yeni nesil Isuzu CITIBUS’ lar daha uzun, daha geniş, daha ekonomik ve sınıfının en yüksek yolcu kapasitesine sahip otobüsü olma özelliğiyle belediyelerin gözdesi. Üstelik Euro5 emisyon standartlarına uygun 204 beygir motor gücüne sahip olması, alçak tabanı, engelli rampasıyla tüm ihtiyaçları karşılıyor. Bu özellikleriyle Isuzu CITIBUS’ lar tam da belediyelere göre.

Konforu ile Adından Söz Ettiren “NOVOCITI”

NOVO ailesinin 7.5 metre uzunluğundaki toplu taşıma aracı Novociti şehir içi taşımacılığında  güvenilir ve ekonomik çözümler sunuyor. Avrupa Birliği regülasyonlarına uygun olarak dizayn edilen Novociti, Euro5  normlarındaki, kalitesi dünyaca kabul edilen 155 beygirlik güçlü commonrail turbo dizel intercooler Isuzu motoruyla her zamanki gibi güçlü ve çevreci. 55 kişilik yolcu kapasitesiyle şehir içi yoğun hatlarda yolcularını rahat ettiren Novociti otobüsler, kaptan şoföre de küçük otobüs ile büyük otobüs kazancı sağlıyor.

Tags: , , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑