Oto Haber

Published on Mart 15th, 2013 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Trafikte sorumluluk bilinci için güç birliği

Trafikte Sorumluluk Hareketi’nin 6’ncı paydaş toplantısı trafik güvenliği için çalışma yapan resmi ve özel kurumların katılımıyla gerçekleşti.
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı, Ankara ve İstanbul Büyükşehir Belediyeleri, Erzincan Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, ODTÜ, Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu, BP Türkiye, Brissa, Goodyear Lastikleri T.A.Ş., TOFAŞ, Türk Pirelli, Benchmark, Michelin, TÜVTURK temsilcileri, fikir alışverişinde bulunarak trafik güvenliği alanında yürüttükleri çalışmalardan elde ettikleri deneyimlerini paylaştı.
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığının koordinasyonunda hayata geçirilen ve bu yıl 3’üncü yılına giren Trafikte Sorumluluk Hareketi, devlet kuruluşları, üniversiteler, sivil toplum örgütleri ve iş dünyasını buluşturmaya devam ediyor.
“Trafikte her an, sorumlu davran” sloganıyla, trafik sorununa dikkat çekmek ve bu konuda ilgili tüm kişi, kurum ve kuruluşları sorumluluğa davet eden hareket kapsamında çoklu paydaş katılımı yaklaşımıyla gerçekleşen ‘Paydaş Toplantıları’nın 6’ıncısı Ankara’da düzenlendi.
Toplantının ilk bölümünde, Trafikte Sorumluluk Hareketi’nin geçmiş dönem çalışmalarının genel bir değerlendirmesi ve önümüzdeki dönem projeleri tartışıldı.
Karayolu Trafik Güvenliği Sempozyumu konulu ikinci oturum sonrasında, ‘Trafikte Sorumluluk Platformu’ adı altında oluşumla ilgili bilgiler paylaşıldı ve platformun genel çatısı ile ilgili bilgi verildi.

Tags: , , , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑