Oto Haber

Published on Eylül 1st, 2013 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Trafik Yoğunluğunu Araç Takip Desteği ile Aşın!

Türkiye’de İlk Kez Araç Takip Sistemi ile On-Line Trafik Entegrasyonu

Araç takip ve filo yönetim sistemi sektörüne getirdiği ilkler ve yenilikler ile sektör öncüsü olan FiloTürk, Türkiye’nin trafik yoğunluk haritasını on-line olarak kullanıcılarının hizmetine sunuyor.

81 ilin on-line trafik bilgisinin FiloTürk Araç Takip Sistemleri’ne entegre edilmesiyle elde edilen harita sayesinde şirketler araçlarını mevcut trafik üzerinde izleyebiliyor ve saha operasyonunu trafik bilgisine göre düzenleyerek zamandan, işgücünden ve akaryakıttan tasarruf ediyor.

Türkiye’nin İlk Araç Takip Sistemi ile On-Line Trafik Entegrasyonu

Araç takip sistemlerinin sektör ve teknoloji lideri FiloTürk, 81 ilin on-line trafik bilgisini FiloTürk Araç Takip Sistemleri’ne entegre etti.

Şirketlerin verimliliğini arttırmak ve trafiğe dayalı operasyonel yönetim gerektiren uygulamalar için geliştirilen entegrasyon sayesinde operasyon yöneticileri sahadaki iş organizasyonlarını trafik yoğunluğuna göre düzenleyebiliyor ve önemli ölçülerde tasarruf sağlayabiliyor.

FiloTürk tarafından sunulan sistem, Türkiye’nin İlk Araç Takip Sistemi ile On-Line Trafik Entegrasyonu olma özelliğini taşıyor.

Hem Trafik Azalıyor Hem de Firmalar Kazanıyor

Sahadan elde edilen konum bilgilerinin değerlendirilmesi ile Türkiye çapında on-line trafik bilgisi elde ediliyor. On-line trafik bilgisi, dakikada bir kez güncelleniyor ve gerek anlık operasyonlar gerekse de günlük ve haftalık organizasyonlar elde edilen trafik bilgisine gore etkili şekilde yönetilebiliyor.

Sistem ile araçlarını yöneten firmaların zaman, personel ve akaryakıttan elde ettiği tasarrufun operasyonel giderlerinin %8’ine kadar ulaştığını belirten FiloTürk Genel Müdürü Adil Masaracıoğlu: “FiloTürk’ün sahada işlevsel olan araç sayısının fazlalığı ve düzenli veri iletişimi sayesinde doğru ve anlık bilgileri son kullanıcıya iletiyoruz. FiloTürk müşterileri bu bilgilere kullanmakta oldukları sistemden erişerek araçlarını mevcut trafik üzerinde izleyebiliyor. Saha operasyonunu trafik bilgisine gore düzenleyen operasyon yöneticileri hem zamandan hem işgücünden hem de akaryakıttan tasarruf ediyor. İş organizasyonu ve yönetimi mevcut trafik bilgisine gore düzenlendiğinde trafik yoğunluğu da kontrollü olarak azalacaktır. Büyük şehirlerde ve özellikle İstanbul’daki uygulama ile sürücülerin de günlük performansı artmaktadır” dedi.

Sistem Ne Sağlıyor ?

  • FiloTürk Araç Takip Sistemi kullanıcıları araçlarını mevcut trafik bilgisi ile birlikte izleyebiliyor.
  • Yoğunluk bilgisine göre iş yönlendirmelerini gerçekleştiren firmalar daha hızlı ve etkin iş yapabiliyor.
  • Trafik yoğunluğuna göre işini yöneten firmaların akaryakıt giderleri düşüyor.
  • Trafik bilgisine göre yönlendirilen işlerde trafikte harcanan zaman en aza indirilerek işletim giderleri düşürülüyor.
  • Firmaların trafik kontrolü sayesinde işlerini düzenlemeleri ile trafik yoğunluğu azalıyor.
  • FiloTürk Araç Takip Sistemleri ile bütün Türkiye doğru trafik bilgisine istediği yerden istediği detayda erişebiliyor.

 

Tags: , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑