Oto Haber

Published on Mart 6th, 2013 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Toyota’nın Cenevre’deki 3 boyutlu standına büyük ilgi!

Toyota’nın Cenevre Motor Show’daki standı en az otomobiller kadar ilgi çekti. Ürettiği otomobillerde yeni tasarım anlayışını hayata geçiren Toyota, stand anlayışında da yeniliğe giderek fuar ziyaretçilerine büyük bir sürpriz yaptı. Japon kağıt katlama sanatı Origami’den esinlenerek yaratılan ve The Wave (Dalga) adı verilen yeni Toyota stand konsepti ilk kez Cenevre’de otomobil dünyası ile buluştu.  “The Wave-Dalga” farklı tasarımı ile otomobil severlerin, otomobiller kadar ilgi gösterdiği bir stand dizaynı olarak hafızalarda yer etti.

Otomobil fuarı standlarından tamamen farklı olarak tasarlanan ve insanları Toyota hakkında çok daha fazla şey öğrenmeye sürükleyen 3 boyutlu yeni stand dizaynı otomobil severlerin tüm dikkatini üzerinde topladı.  Heyecan veren tutkulu yeni modelleriyle gözlere de hitap eden Toyota, 3 boyutlu standıyla farklı olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi.

Toyota katıldığı her otomobil fuarında, stand dizaynını o ülkenin ihtiyaçlarına ve fuarın bulunduğu bölgenin özelliklerine göre dizayn edeceğini de açıkladı. Toyota böylelikle, o bölgedeki ziyaretçilerin dikkatini daha çok çekerek yeni bir tarz yaratacak.

Tags: , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑