Toyota, ünlü komedyen Ceyhun Yılmaz tarafından sosyal..."/> Toyota'dan LÖSEV'e büyük destek! - OtoGüncel Oto Haber Sitesi

Oto Haber no image

Published on Aralık 14th, 2012 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Toyota’dan LÖSEV’e büyük destek!

Toyota, ünlü komedyen Ceyhun Yılmaz tarafından sosyal medyada #12aralıktaLöseveambulansalıyoruz” tabelası ile başlatılan kampanyaya duyarsız kalmadı. Toyota, Ceyhun Yılmaz’ın sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde LÖSEV’e 100 bin TL tutarında maddi katkı sağladı. Toyota’nın Kartal’da bulunan merkezinde Ceyhun Yılmaz’ın da katıldığı törende Toyota Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt ambulans alımı için kullanılacak 100 bin TL tutarındaki bağış protokolünü LÖSEV Yönetim Kurulu Başkanı Dr.Üstün Ezer’e takdim etti.

Ünlü komedyen Ceyhun Yılmaz, 6 Aralık tarihinde  twitter’da “#12aralıktaLöseveambulansalıyoruz” tabelası ile twitter kullanıcılarını ve takipçilerini harekete geçirerek kampanyada ilk adımı atmıştı. 12 Aralıkta ise“#LÖSEVeAmbulansalıyoruz” tabelası ile Ceyhun Yılmaz’ın belirlediği 100.000 sosyal medya etkileşim hedefi de gerçekleşmiş oldu.

LÖSEV’e ambulans alımında sosyal medyanın sosyal sorumluluk etkisi ve Toyota’nın verdiği desteğin iletilmesi için düzenlenen törende konuşan Toyota Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt, sosyal medyanın gücüne bir kez daha şahit olduklarını belirterek “Ceyhun Yılmaz tarafından başlatılan kampanyaya gösterilen ilgi sosyal medyanın toplumsal dayanışma konusunda ne kadar başarılı olduğunun bir göstergesidir.  Biz de sosyal sorumluluk bakış açısıyla LÖSEV’e katkıda bulunmak ve böylece mümkünse bir çok hayatın kurtarılmasına katkıda bulunmak için bu çağrıya kayıtsız kalamazdık. Ceyhun Yılmaz’ın belirlediği 100.000 sosyal medya etkileşim hedefinin gerçekleştiğini de memnuniyetle öğrenmiş bulunuyorum. Ancak biz, bir tek tweet dahi yollanmamış olsa da bu katkıyı sağlama kararlılığındaydık. Toyota olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Türkiye’mizde toplumun yararına olabilecek projelerde yer almayı kurum olarak borç biliyoruz.” dedi.

LÖSEV Yönetim Kurulu Başkanı Dr.Üstün Ezer de, kampanyanın kısa sürede amacına ulaştığını belirterek protokol töreninde şunları söyledi:

“Bugün çok anlamlı ve tüm topluma örnek olması gereken bir olay için bir aradayız. Gerçek bir sivil toplum örgütü olan LÖSEV, duyarlı ve sosyal medyada inanılmaz etkin olan gerçek bir sanatçı Ceyhun Yılmaz ve otomotivde dünya devi olan ama bir o kadar da sosyal sorumluluk duygusunu taşıyan Toyota Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt lösemili çocuklar için çabaladılar ve yepyeni bir ambulans için imzalar atıldı. LÖSEV bütün çocukların hak ettikleri en iyi tedaviyi tüm dünyadaki kardeşleri ile eşit koşullarda ve parasız almaları gerektiğine inanıyor. Şimdi lösemili çocuklarımız en modern cihazlarla donanmış bir ambulansla güven içerisinde hayata tutunabilecektir.”

LÖSEV Başkanı Dr. Üstün Ezer yaptığı konuşmada ayrıca, projeyi hayata geçiren Ceyhun Yılmaz’a, projeye destek verenlere ve Toyota Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt’a da teşekkür ederek “Biliyoruz ki bu ambulans sayesinde yüzlerce çocuğumuzun hayatı kurtulacak ve lösemi canavarına teslim olmayacaklardır.” şeklinde konuştu.

Kampanyayı başlatan Ceyhun Yılmaz da, sosyal medyanın insanları harekete geçirmek için önemli bir araç olduğunu kaydederek “LÖSEV’in ambulans ihtiyacı vardı. Toyota’nın katkıları ve Toyota Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt’un koca yüreği ile bir ambulans alındı. Bu yardımlar sadece başlangıç.” diye konuştu.

Tags: , , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑