Oto Haber no image

Published on Eylül 7th, 2012 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Toyota Hayalimdeki Araba Resim Yarışması’nda Dilara Gün birinci oldu…

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Toyota tarafından düzenlenen Uluslararası Hayalimdeki Araba Resim Yarışması ödül töreni 28 Ağustos’ta Toyota’nın Japonya, Tokyo’daki Interaktif Araç Gösterim tesisi Mega Web’de  gerçekleştirildi.  Türkiye adına uluslararası yarışmaya katılan Dilara Gün de 10-12 yaş kategorisinde “En iyi finalist” ödülünü almaya ve Japonya Ödül Töreni Seyahatine katılmaya hak kazandı.

Dünya’nın 22 ülkesinden gelen finalist 30 çocuğun ve velilerinin katıldığı törende, 3 değişik yaş kategorisinde Altın, Gümüş, Bronz ödüller ile “En iyi finalist” ve Başkan Toyoda ödülleri dereceye girmeye hak kazanan yarışmacılara takdim edildi. 18 Temmuz 2012 tarihinden ödül törenine kadar geçen sürede Mega Web merkezinde sergilenen 30 finalist resim de, Mega Web ziyaretçilerinin oylamasına sunuldu ve en fazla oyu alan resme de “Mega Web Özel Ödülü” verildi.

Bebek bakıcısı araba resmi ile Tayland’dan 9 yaşındaki Wiran Honthumma, Görme özürlüler için araç çalışması ile yine Tayland’dan 10 yaşındaki Katunyu Wattanapraditchai ve Yeni nesil Sihirli Toyota resmi ile Romanya’dan 14 yaşındaki Stefania Mihaela Calinescu, yaptıkları resimler ile altın ödül kazandılar.

Ödül töreninin ardından, tüm finalistler biraraya gelerek, her yaş kategorisinde Altın ödül kazanan resimleri Infiorata tarzı çiçek motifli halılar olarak tekrar resmettiler. Mega Web’de sergilenecek halıların görselleri için Toyota’nın global web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Toyota Hayalimdeki Araba Resim Yarışması hakkında 

Dünya çapında 70 ülkeden 15 yaş ve altı çocukların katılımına açık olan yarışma, Toyota’nın kurumsal sosyal sorumluluk faaliyetleri kapsamında çocukların hem otomobillere ilgi duymalarını hem de hayal kurmanın keyfini ve önemini kavramaları için düzenlenmekte. Yarışma, çocuklara “Senin Hayalin – Geleceğin Arabası” teması ile hayallerindeki arabayı resme dökmeleri için fırsat sunuyor. 2004 yılından bu yana düzenlenen düzenlenen yarışmaya bu yıl 70 ülke ve bölgeden 620.000 resim başvurdu.

Bu yıl ilk kez Türk çocuklarının da katıldığı Toyota “Hayalimdeki Araba Resim Yarışması”nın Türkiye ayağı Milli Eğitim Bakanlığı’nın desteği ile 1 Ekim 2011-31 Ocak 2012  tarihleri arasında düzenlendi.

Gelecekteki arabaların kendi hayallerindeki gibi olacağını varsayan 15 yaş ve altındaki çocukların katılımıyla gerçekleşen “Hayalimdeki Araba Resim Yarışması” için Türkiye’nin 67 ilinden 11 bin 240 çocuk başvurdu.

Toyota “Hayalimdeki Araba Resim Yarışması”na katılan resimlerin ön jüri değerlendirmesinin ardından, 21 Şubat 2012 tarihinde seçici  kurul başkanlığını Mimar Sinan Üniversitesi Resim Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Aydın Ayan’ın yaptığı ve Yeditepe Üniversitesi Plastik Sanatlar Bölüm Başkanı Prof. Zahit Büyükişleyen,  sanatçı Müjdat Gezen, gazeteci Yalvaç Ural, gazeteci Nora Romi  ile tiyatro ve sinema sanatçısı Salih Kalyon’dan oluşan ulusal jüri Japonya’daki Uluslararası Yarışma’ya katılacak 3 farklı yaş kategorisindeki 5’er eseri belirledi.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑