Oto Haber

Published on Eylül 13th, 2012 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Toyota, C segmentinde atağa geçiyor…

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Tutkulu ve heyecan verici modeller üretme konusunda kararlılıkla hareket eden Toyota, C segmentindeki ürün atağını Paris  Motor Show’da görücüye çıkaracak. Toyota’nın dinamik ve çekici araçlar üretme isteğinin son örneği Yeni Auris ve station wagon versiyonu Auris Touring Sports ile birlikte daha sportif bir görünüşle Yenilenen Verso Paris’te beğenilere sunulacak. Farklı dizaynı ile Yeni Yaris Trend ve yarış aksesuarıyla donatılan spor otomobil GT86 da Toyota standındaki diğer modeller olacak.

Bugüne kadar C segmentinde  140 ülkede 39 milyon adetten fazla otomobil satışına imza atan Toyota, bu segmentte Avrupa için tasarladığı Auris’in yeni nesli ile hızlı, cesur ve asi kimliğini daha ileriye taşıyor.

Yeni Auris, Toyota’nın arzu edilen, daha çekici ve dinamik otomobiller üretme konusunda kararlılığını başarıyla yansıtırken, vazgeçilmez Toyota değerleri olan kalite, dayanıklılık ve güvenilirlik üzerine inşa ediliyor. Dışarıdan ve içeriden tamamen yeniden tasarlanan yeni nesil Auris’te sunulan benzinli, dizel ve elektrikli hibrit motor seçenekleri ile Toyota, C segmentinde üç farklı motor teknolojisi sunan tek marka olarak da fark yaratıyor.

Yeni Auris ile birlikte Yeni Auris Touring Sports da bagaj kapasitesi, tasarımı ve dinamik yapısıyla Paris’te öne çıkan Toyota modelleri arasındaki yerini almaya hazırlanıyor.

Toyota’nın Avrupa’da tasarladığı ve geliştirdiği Yenilenen Verso da yeni tasarım anlayışını mükemmel bir şekilde yansıtırken, otomobil geliştirilmiş geniş iç hacmi ile aile otomobili kimliğini taşıyor.
Yaris’in daha özel dış tasarımına ve gençliği yansıtan detaylara sahip olan Yeni Yaris Trend versiyonu ve TRD (Toyota Racing Development) yarış aksesuarlarıyla donatılan GT86 modeli de ilk kez Paris Motor Show’da sergilenecek modeller arasında yerini alıyor.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: , , , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑