Oto Haber

Published on Kasım 13th, 2014 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Tomtom’da harita güncellemeye son

Dünya navigasyon ve haritalama devi TomTom, kurumsal müşteriler için yeni harita formatı MultiNet–R’ı tanıttı. MultiNet-R, TomTom müşterilerine hızlı bir şekilde kendi ürünlerine entegre edilebilir doğru ve güncel haritalar sunuyor. Yeni format ile haritaya güncelleme yapmaya gerek kalmıyor.

Amsterdam, 13 Kasım 2014 – TomTom (TOM2) kurumsal müşteriler için yeni ve yenilikçi bir harita olan MultiNet-R’ın sunulduğunu duyurdu. MultiNet-R, TomTom müşterilerine hızlı bir şekilde kendi ürünlerine entegre edilebilir doğru ve güncel haritalar sunuyor.

En güncel haritayı sunuyor

TomTom Haritalar Yönetici Direktörü Charles Cautley konuyla ilgili şöyle konuştu: “MultiNet-R ile yeni işlemsel harita yapma platformumuzu müşterilerimize gerçek zamanlı yeni nesil haritalar sunmak için güçlendiriyoruz. TomTom şimdi yüksek kaliteli harita güncellemelerini pazardaki diğer tüm haritalama markalarından daha hızlı bir şekilde sunuyor. Bu hız ve kalite kombinasyonu  en iyi kullanıcı deneyimini garantiliyor.’’

Güncellemeye gerek kalmıyor

MultiNet-R kolay harita derlemesi için sağlam içerik katman özelliklerini öne çıkaran veritabanı modelinde zengin içerik ve kapsama alanı sunuyor. Ayrıca MultiNet-R bütün harita güncellemesini yüklemeye gerek kalmadan güncel tutmaya yarayan bir sisteme sahip. MultiNet-R 2015 yılında aylık ve 2016 yılında ise haftalık olarak piyasaya sürülecek.

Tags: , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑