TomTom, Hız Kame..."/> TomTom Hız Kameraları üçüncü parti sistemlere entegre oluyor - OtoGüncel Oto Haber Sitesi

Oto Haber

Published on Eylül 19th, 2013 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

TomTom Hız Kameraları üçüncü parti sistemlere entegre oluyor

TomTom, Hız Kameraları hizmetinin, üçüncü parti navigasyon sistemleri ile entegre olarak çalışabileceğini açıkladı. Bu, araç, donanım ve yazılım üreticilerinin, kendi navigasyon ürünlerini TomTom’un Hız Kameraları hizmetiyle birleştirmek adına teklifler geliştirmelerini sağlıyor.

TomTom Hız Kameraları OpenLR teknolojisini kullanarak herhangi bir üreticinin haritaları ile çalışmaya olanak sağlar. Hizmet, araç-içi navigasyon ve mobil navigasyon uygulamaları ile kolaylıkla çalışabilmesi için tasarlanmıştır. TomTom, hizmetleri doğrudan ya da toplu olarak aktarıyor.

TomTom Türkiye Ülke Müdürü Enis Yücesan: “Üreticiler TomTom Hız Kamerası’nın servislerini kendi ürünleriyle birleştirerek müşterilerine daha zengin bir hizmet sunabilirler. Bu servisi dünya çapında daha çok müşteriyle buluşturmanın kolektif bir etki yaratacağına ve bu sayede uzun vadede daha da iyi hizmet verebileceğimize inanıyoruz.”

Servis yerel ulaşım mevzuatı ile uyumlu olup Fransız Tehlike ve Risk Alanları’nı içerir. Coğrafi olarak geniş bir ağ sunan TomTom Hız Kamerası, güvenilebilir veri tabanları ile çalışır ve kullanıcılarına güncel bilgi sağlar. Sabit ve mobil hız kameralarının yerlerini önceden sürücüye bildiren sistemin amacı keyifli, güvenilir ve cezasız bir yolculuk sağlamaktır.

TomTom Hız Kamerası servisi, servisin kullanılacağı 40 ülkede üreticilerin test etmesi için mevcuttur. Daha fazla bilgi almak için Hall 4.1, Stand D-28 at the IAA Frankfurt Motor Show.

Tags: ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑