Oto Haber

Published on Şubat 20th, 2013 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

TEKDER yabancı öğrencilerle İBB Trafik Kontrol Merkezi’nde…

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Yurtdışından Türk Üniversitelerine okumaya gelen öğrencilere İBB Trafik Kontrol Merkezi gezdirildi

TEKDER ve Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği’nin birlikte organize ettiği teknik gezide yabancı mühendislik öğrencilerinin mesleki gelişimine katkı sağlamak amacıyla İBB Trafik Kontrol Merkezi gezdirildi. Devlet bursuyla ülkemizde okuyan farklı milletlerden 15 öğrencinin katıldığı gezide İstanbul trafiğinin yönetiminde kullanılan sensörler, kameralar, bilgi panoları ve diğer teknolojik donanımlar tanıtıldı.

Tanıtım esnasında büyük arterlerden birinde trafik kazası gerçekleşmesi bütün dikkatleri TKM ekibinin üzerine çekti. Trafik kazası ile ilgili sürecin nasıl yönetildiğine canlı şahit olan öğrencilerin heyecanı gezinin amacına ulaştığını gösterdi.

Teknik Elemanlar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Aziz Kılıç “TEKDER olarak daha sık teknik geziler düzenleyerek yerli ve yabancı öğrencilerin mesleki gelişimlerine katkı sağlamaya devam edeceklerini” belirtti.

Gezi sonunda Trafik Kontrol Merkezi anı defteri Arapça, Farsça, Urduca, Tamilce, Sanskritçe, İngilizce, Fransızca, Özbekçe ve Türkçe yazılarla doldu.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: , , , , , , , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑