Oto Haber

Published on Nisan 4th, 2013 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

TEKDER Fikir Meclisi’ne “Türkiye’de Ulaşım ve Hızlı Tren Projesi”ni getirecek…

TEKDER tarafından düzenlenen Fikir Meclisi’nin konuğu, Dr. Muammer Kantarcı. Dr. Kantarcı

Fikir Meclisi – Teknik Mola’da “Türkiye’nin Ulaşım ve Hızlı Tren Projelerini”  masaya yatıracak.

Program, Teknik Elemanlar Derneği İstanbul İl Başkanlığı’nda 5 Nisan 2013 Cuma günü akşamı 19.00’da gerçekleştirilecek.

 

Dr. Muammer Kantarcı: 1952’de Amasya–Yenice’de doğdu. 1970 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Uçak Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. 1975’te yüksek lisans, 1977’de doktorasını tamamladı. Sümerbank Beykoz Deri ve Kundura Müessesesi’nde çalışma hayatına başladı. 1977’de İTÜ Makine Fakültesi`nde öğretim görevlisi olarak çalıştı. Daha sonra Hema Traktör, Motosan, BEM Dış Ticaret ve Papila Dış Ticaret AŞ`de üst düzey yönetici olarak çalıştı. 1992’de kendi şirketi Elteks’i kurdu. 1994 yılında İETT Genel Müdürü olan Dr. Muammer Kantarcı, 1997’de görevinden ayrıldı.

Dr. Muammer Kantarcı, 1997 yılında ayrıldığı Genel Müdürlük görevine 2004 yılında tekrar atanarak İETT tarihine geçti. İyi derecede İngilizce bilen, evli ve üç çocuk babası Kantarcı, 2005 yılının sonunda sağlık sorunları nedeniyle emekliye ayrıldı. Halen Türkiye Vagon Sanayii A.Ş. yönetim kurulu üyesi olan Dr. Muammer Kantarcı aynı zamanda özel üniversitelerde lisans ve lisansüstü öğrencilere dersler vermektedir.

 

Tags: , , , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑