Tasarım ve Arge yarışması

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB), Ar-Ge ve tasarım konusunda proje yarışması başlatıyor.

‘Ar-Ge Proje Pazarı ve Tasarım Yarışması’ projeleri, Ekonomi Bakanlığı’nın desteği ve Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) koordinatörlüğünde düzenleniyor. Tasarım ve projeler için başvurular 2 Ocak-20 Nisan 2012 tarihleri arasında, online olarak www.otomotivprojeyarismasi.com ve www.otomotivprojepazari.com üzerinden dosya yükleme yoluyla yapılabilecek. 17-18 Mayıs 2012 tarihlerinde, İstanbul Haliç Sütlüce Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek ödül töreni, Ar-Ge Proje Pazarı sergisi ve konferansları kapsayan törenle sona erecek.

OİB Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Sabuncu, “Türkiye ekonomisinin lokomotif sektörlerinden ve son beş yılın ihracat şampiyonu Türk otomotiv endüstrisinin gelişimi ve global arenada rekabetçiliği için tasarım, inovasyon ve Ar-Ge konularını içine alan topyekün farkındalığı destekleyecek önemli bir adım daha atıyoruz.” dedi. Ar-Ge Proje Pazarı ve Tasarım Yarışması Yürütme Kurulu Başkanı Ömer Burhanoğlu ise projenin amacını şöyle dile getirdi: “Bu iki proje, 2023 ihracat stratejimiz kapsamında, ülkemizde Ar-Ge ve tasarım kültürünün gelişmesi, ihracatta katma değerin artırılması, yeni teknoloji ve metotların üretim süreçlerine kazandırılması amacıyla gerçekleştiriliyor.”

Ergonomi, Yenilenebilir Enerji-Çevre, Emniyet, Mekanik Fonksiyonellik olmak üzere 4 kategoride katılıma açık olan tasarım yarışmasında birinciye 20 bin TL, ikinciye 10 bin TL, üçüncüye 5 bin TL ve mansiyon olarak da 2 bin TL ödül verilecek. Öğrenci kategorisinde birinciye 10 bin lira, ikinciye 5 bin lira ödül verilmesi öngörülürken yine 4 farklı kategori bulunan Ar-Ge pazarı yarışmasında birinci 5 bin TL, ikinciler 4 bin TL, üçüncüler 3 bin TL’lik ödül alacak.

Zaman

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir